Kurs euro wynosi 4.53 zł. Ile płacimy za dolara?

dolar

W środę, 11 października głównie światowe waluty kolejny dzień z rzędu osłabiły się względem złotówki. Znów najbardziej wyróżnił się dolar, którego kurs stracił do PLN 0,5%, czyli aż około 2 grosze.

Dziś natomiast główne światowe waluty niespodziewanie umacniają się do złotego, choć zmienność jest dość mocno ograniczona. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.53 PLN. Ile kosztuje funt 12.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 12.10.2023?

Wczoraj znów mieliśmy do czynienia z osłabianiem się dolara wobec złotówki. Przez pierwszą część dnia amerykańska waluta wyraźnie traciła wobec polskiej. W efekcie, wczesnym popołudniem za 1 USD płaciliśmy niecałe 4.25 PLN.

Od startu amerykańskiej sesji giełdowej na parze USD/PLN zaczął jednak dominować mieszany sentyment. Ostatecznie na koniec środy za 1 dolara amerykańskiego musieliśmy zapłacić około 4.255 PLN. Dziś natomiast amerykańska waluta zyskuje do złotówki. W tej chwili 1 USD kosztuje już około 4.265 PLN.

Jeśli do końca tego tygodnia dolar amerykański będzie nadal umacniać się do złotówki, niewykluczone, że już niebawem jego cena powróci do poziomu 4.30 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Notowania euro sięgają 4.53 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN mieliśmy wczoraj do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Pierwsza połowa środowej sesji upłynęła pod znakiem osłabiania się euro wobec złotówki. Wczesnym popołudniem kurs waluty europejskiej wspólnoty znalazł się nawet poniżej 4.52 PLN.

Od startu amerykańskiej sesji giełdowej euro zaczęło jednak zyskiwać do złotego. Wczesnym wieczorem kurs EUR/PLN osiągnął nawet poziom 4.53. W ostatnich godzinach środowej sesji waluta europejskiej wspólnoty znów jednak pokazała słabość. W efekcie, na koniec dnia za 1 euro musieliśmy zapłacić niecałe 4.52 PLN.

Dziś natomiast waluta europejskiej wspólnoty zyskuje do złotówki. W tej chwili 1 euro kosztuje już nieco ponad 4.53 PLN. Jeśli w kolejnych dniach kurs EUR/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd ceny w górę, w ujęciu średnioterminowym możliwy jest nawet powrót jego kursu do okolic 4.58.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile płacimy za funta szterlinga 12.10.2023?

Na parze walutowej GBP/PLN także w środę mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Pierwsza połowa wczorajszej sesji upłynęła pod znakiem osłabiania się funta szterlinga wobec złotówki. Tuż przed południem kurs brytyjskiej waluty znajdował się nawet poniżej 5.23 PLN.

Następnie funt szterling zaczął wyraźnie zyskiwać do złotego. Wieczorem kurs GBP/PLN przekroczył nawet poziom 5.25. W ostatnich godzinach środowej sesji brytyjska waluta znów jednak pokazała słabość. W efekcie, na koniec dnia za 1 GBP musieliśmy zapłacić nieznacznie ponad 5.24 PLN.

Dziś w godzinach nocnych funt szterling nadal osłabiał się do złotówki, a jego kurs spadł nawet poniżej 5.23 PLN. Od godzin porannych brytyjska waluta jednak umacnia się. W konsekwencji, w tej chwili 1 GBP kosztuje już około 5.245 PLN.

Jeśli w kolejnych dniach kurs GBP/PLN będzie w stanie kontynuować swój poranny rajd ceny w górę, w ujęciu średnioterminowym możliwy jest nawet powrót jego kursu do okolic 5.30.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 12.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN wczoraj też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Pierwsza połowa środowej sesji upłynęła pod znakiem osłabiania się franka szwajcarskiego wobec złotówki. Jeszcze przed południem kurs szwajcarskiej waluty znajdował się nawet poniżej 4.72 PLN.

Następnie frank szwajcarski zaczął zyskiwać do złotego. Wieczorem kurs CHF/PLN osiągnął nawet poziom 4.73 PLN. W ostatnich godzinach środowej sesji szwajcarska waluta nieznacznie jednak osłabiła się względem złotówki. W efekcie, na koniec dnia za 1 CHF musieliśmy zapłacić minimalnie ponad 4.72 PLN.

Dziś natomiast frank szwajcarski wyraźnie zyskuje do złotówki. W tej chwili kurs CHF zbliża się do poziomu 4.74 PLN. Jeśli do końca tego tygodnia szwajcarska waluta będzie nadal umacniać się do polskiej, niewykluczone, że już niebawem jej cena powróci powyżej poziomu 4.77 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments