Kurs euro wynosi 4.46 zł. Ile płacimy za franka?

frankowicze

W czwartek, 26 października główne światowe waluty osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, który stracił do polskiej waluty 0,7%, czyli ponad trzy grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty powoli umacniają się wobec złotego. Zmienność jest jednak mocno ograniczona. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.46 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 27.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 27.10.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny czwartku dolar wyraźnie umacniał się względem złotówki. Tuż przed rozpoczęciem europejskiej sesji kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.25 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

Dolar amerykański tracił do polskiej waluty aż do końca czwartku. W efekcie, USD zamknęło wczorajszą sesję po kursie 4.215 PLN. Dziś zaś amerykańska waluta znacząco umacnia się wobec polskiej. W efekcie, w tej chwili za 1 dolara płacimy 4.225 PLN.

Jeśli para walutowa USD/PLN będzie w stanie kontynuować dzisiejszy rajd wzrostowy, już wkrótce kurs dolara amerykańskiego może powrócić do okolic 4.25 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.46 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN w czwartek także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwsze godziny wczorajszej sesji euro umacniało się względem złotówki. Tuż przed rozpoczęciem europejskiej sesji kurs EUR/PLN minimalnie przekraczał 4.48. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

Waluta europejskiej wspólnoty traciła do polskiej aż do końca czwartku. W efekcie, euro zamknęło wczorajszą sesję po kursie 4.45 PLN. Dziś zaś waluta europejskiej wspólnoty znacząco umacnia się wobec złotego. W efekcie, w tej chwili za 1 euro płacimy 4.46 PLN.

Jeśli para walutowa EUR/PLN będzie w stanie kontynuować dzisiejszy rajd wzrostowy, już niebawem kurs euro może powrócić powyżej 4.48 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.12 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny czwartku brytyjska waluta zyskiwała do polskiej. Na starcie europejskiej sesji kurs funta szterlinga sięgał 5.138 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

Funt szterling tracił do polskiej waluty aż do końca czwartku. W efekcie, GBP zamknęło wczorajszą sesję po kursie 5.11 PLN. Dziś zaś brytyjska waluta znacząco umacnia się wobec polskiej. W efekcie, w tej chwili za 1 funta szterling płacimy 5.12 PLN.

Jeśli para walutowa GBP/PLN będzie w stanie kontynuować dzisiejszy rajd wzrostowy, już niebawem kurs funta szterlinga może sięgnąć 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 27.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN też w czwartek mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwsze godziny wczorajszej sesji frank szwajcarski wyraźnie umacniał się względem złotówki. Tuż przed rozpoczęciem europejskiej sesji kurs szwajcarskiej waluty przekraczał 4.73 PLN.

Następnie to złotówka zaczęła dominować. Frank szwajcarski tracił do polskiej waluty aż do końca czwartku. W efekcie, kurs CHF zamknął wczorajszą sesję poniżej 4.69 PLN. Dziś zaś szwajcarska waluta umacnia się wobec polskiej. W efekcie, w tej chwili za 1 franka płacimy około 4.695 PLN.

Jeśli para walutowa CHF/PLN będzie w stanie kontynuować dzisiejszy rajd wzrostowy, już niebawem kurs franka szwajcarskiego może powrócić do okolic 4.72 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments