Kurs euro wynosi 4.46 zł. Ile płacimy za dolara?

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

W poniedziałek, 23 października główne światowe waluty zaprezentowały zmienne nastroje wobec złotówki. Frank szwajcarski oraz dolar amerykański wyraźnie straciły względem złotego, natomiast euro i funta szterlinga cechował mieszany sentyment.

Dziś główne światowe waluty powoli umacniają się do złotego. Zmienność jest jednak dość mocno ograniczona. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.46 PLN. Ile kosztuje funt szterling 24.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 24.10.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny poniedziałku dolar umacniał się wobec złotówki. O poranku kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.21 PLN. Następnie, w okolicach startu europejskiej sesji, dolar zaczął tracić do złotówki.

W efekcie, na koniec poniedziałku 1 USD kosztowało 4.18 PLN. Co więcej, przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji amerykańska waluta nadal wyraźnie traciła do polskiej. Na starcie europejskiej sesji 1 dolar kosztował już niecałe 4.17 PLN. Następnie para USD/PLN zaczęła jednak piąć się w górę.

W konsekwencji, w tej chwili za 1 dolara płacimy już około 4.185 PLN. Wciąż na parze USD/PLN mamy jednak do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli rozpoczęty dziś rano ruch wzrostowy będzie kontynuowany, już niebawem kurs dolara najprawdopodobniej powróci powyżej 4.20 PLN.

Jeżeli jednak na parze USD/PLN będziemy mieli do czynienia z drugą falą spadków, kurs amerykańskiej waluty może w najbliższych dniach spaść poniżej 4.16 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Kurs euro wynosi 4.46 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN w poniedziałek także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część wczorajszej sesji waluta europejskiej wspólnoty umacniała się wobec polskiej. Po godzinie 17:00 za 1 euro płaciliśmy około 4.468 PLN.

Złotówka straty do waluty europejskiej wspólnoty zaczęła odrabiać dopiero późnym popołudniem. Ostatecznie, na koniec poniedziałkowej sesji 1 euro kosztowało niecałe 4.46 PLN. Dziś mamy zaś do czynienia z mieszanym sentymentem i ograniczoną zmiennością. W tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosi 4.46 PLN.

Nie ma więc żadnych wątpliwości, że obecnie na parze EUR/PLN mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli wczorajszy ruch wzrostowy będzie kontynuowany, kurs waluty europejskiej wspólnoty w ujęciu średnioterminowym może sięgnąć 4.50 PLN.

Jeżeli jednak euro znów będzie pokazywać słabość, może nas czekać obniżka kursu euro nawet do okolic 4.41 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile płacimy za funta szterlinga 24.10.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że najpierw, przez większą część sesji, kurs funta szterlinga umacniał się wobec złotówki. Po godzinie 17:00 za 1 GBP płaciliśmy ponad 5.13 PLN.

Polska waluta zaczęła odrabiać straty do brytyjskiej dopiero późnym popołudniem. W konsekwencji, na koniec poniedziałkowej sesji za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.11 PLN. Dziś zaś mamy do czynienia z powolnym umacnianiem się funta szterlinga. W tej chwili 1 GBP kosztuje około 5.125 PLN.

Jeśli strona popytowa będzie w stanie kontynuować dzisiejszy rajd, to już wkrótce kurs funta szterlinga będzie miał szansę powrócić do okolic 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 24.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN też w poniedziałek mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwszą połowę wczorajszej sesji frank szwajcarski wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W okolicach południa za 1 CHF płaciliśmy już nawet niemal 4.72 PLN. Następnie szwajcarska waluta zaczęła tracić do polskiej.

W efekcie, na koniec poniedziałku kurs franka szwajcarskiego znalazł się poniżej 4.69 PLN. Co więcej, przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji szwajcarska waluta nadal traciła do polskiej. W godzinach porannych za 1 CHF trzeba było zapłacić nieco ponad 4.68 PLN.

Tuż przed startem europejskiej sesji szwajcarska waluta zaczęła jednak zyskiwać do polskiej. W konsekwencji, w tej chwili kurs franka znajduje się nieznacznie powyżej 4.69 PLN. Nie zmienia to faktu, że na parze CHF/PLN nadal mamy do czynienia z niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli rozpoczęty dziś rano ruch wzrostowy będzie kontynuowany, kurs franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych kilkunastu godzin najprawdopodobniej powróci powyżej 4.70 PLN.

Jeżeli jednak na parze CHF/PLN będziemy mieli do czynienia z drugą falą spadków, kurs szwajcarskiej waluty może w ujęciu średnioterminowym nawet spaść poniżej 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments