Kurs euro wynosi 4.45 zł. Ile płacimy za funta?

frankowicze

W środę, 1 listopada główne światowe waluty umocniły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, który zyskał do złotego aż 0,8%, czyli niemal 4 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty wyraźnie tracą wobec złotego. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.45 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 2.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 2.11.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez większą część środy dolar amerykański wyraźnie zyskiwał do złotówki. Wczesnym popołudniem za 1 USD trzeba było zapłacić nawet nieco ponad 4.25 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotego.

W efekcie, na koniec środy kurs amerykańskiej waluty wyniósł 4.22 PLN. Dziś dolar nadal znacząco osłabia się wobec złotówki. W tej chwili za 1 USD płacimy już mniej niż 4.20 PLN. Jeśli trend osłabiania się amerykańskiej waluty do polskiej będzie kontynuowany, kurs dolara, jeszcze w tym tygodniu, może znów spaść do okolic 4.17 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.45 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN w środę także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia waluta europejskiej wspólnoty wyraźnie zyskiwała do polskiej. Tuż po godzinie 15:00 za 1 euro trzeba było zapłacić niemal 4.48 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs waluty europejskiej wspólnoty wyniósł 4.465 PLN. Dziś euro nadal osłabia się wobec złotówki. W tej kurs waluty europejskiej wspólnoty sięga już 4.45 PLN.

Jeśli trend osłabiania się euro do złotego będzie kontynuowany, kurs EUR/PLN już niebawem może spaść poniżej poziomu 4.44. Zejście poniżej tej wartości, może zaś, w ujęciu średnioterminowym, umożliwić obniżkę ceny euro nawet do okolic 4.41 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.11 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez większą część środy funt szterling wyraźnie zyskiwał do złotówki. Tuż po godzinie 15:00 za 1 GBP trzeba było zapłacić ponad 5.15 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

Późnym wieczorem kurs brytyjskiej waluty spadł nawet do okolic 5.123 PLN. W ostatnich 90 minutach to funt szterling pokazał moc. W efekcie, na koniec środy za 1 GBP płaciliśmy 5.135 PLN. Dziś jednak, od samego początku sesji, brytyjska waluta znacząco traci wobec polskiej. W tej kurs GBP wynosi 5.11 PLN.

Jeśli trend osłabiania się funta szterlinga do złotego będzie kontynuowany, jego cena, jeszcze w tym tygodniu, może znów spaść poniżej 5.08 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.64 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN w środę też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia frank szwajcarski wyraźnie zyskiwał do złotówki. Tuż po godzinie 15:00 za 1 CHF płaciliśmy około 4.677 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs szwajcarskiej waluty wyniósł nieco ponad 4.65 PLN. Dziś w godzinach nocnych frank szwajcarski niespodziewanie umocnił się do złotego. Tuż po 4:00 za 1 CHF płaciliśmy nawet 4.665 PLN. Następne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotówki.

W tej chwili kurs szwajcarskiej waluty wynosi 4.64 PLN. Jeśli w kolejnych godzinach frank szwajcarski nadal będzie tracił do złotego, jeszcze w tym tygodniu kurs CHF może spaść znów poniżej 4.62 PLN. Jeżeli jednak szwajcarska waluta zaskoczy i pokaże moc, kurs franka może szybko powrócić do okolic 4.67 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments