Kurs euro wynosi 4.45 zł. Ile płacimy za franka?

Udostępnij

W poniedziałek, 30 października główne światowe waluty wyraźnie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który stracił do złotego aż 0,8%, czyli ponad 3 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty powoli umacniają się wobec złotego. Zmienność jest jednak mocno ograniczona. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.45 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 31.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 31.10.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny poniedziałku dolar amerykański zyskiwał do złotówki. W godzinach nocnych kurs USD sięgał 4.228 PLN. Następnie, we wczesnych godzinach porannych, to złotówka zaczęła pokazywać moc.

Amerykańska waluta traciła do polskiej już do końca sesji, przez co kurs dolara zamknął poniedziałek poniżej poziomu 4.19 PLN. Dziś jednak, od pierwszych godzin nocnych, amerykańska waluta zyskuje do polskiej. W efekcie, w tej chwili za 1 USD płacimy około 4.195 PLN.

Obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli dolar będzie kontynuował swój dzisiejszy rajd wzrostowy, jego kurs może szybko powrócić w okolice 4.21 PLN. Jeżeli jednak to złotówka znów zacznie dominować na rynku, już niebawem cena USD może ponownie znaleźć się w okolicach 4.18 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.45 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN w poniedziałek także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwsze godziny wczorajszej sesji waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do złotówki. W godzinach nocnych kurs euro sięgał 4.465 PLN.

Następnie, we wczesnych godzinach porannych, to złotówka zaczęła pokazywać moc. Waluta europejskiej wspólnoty traciła do polskiej już do końca sesji, przez co euro zamknęło poniedziałek po kursie 4.445 PLN. Dziś jednak, od pierwszych godzin nocnych, waluta europejskiej wspólnoty zyskuje do polskiej.

W efekcie, w tej chwili za 1 euro płacimy około 4.45 PLN. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że aktualnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli kurs EUR/PLN będzie kontynuował swój dzisiejszy rajd wzrostowy, jego wartość może szybko powrócić powyżej 4.46 PLN.

Jeżeli jednak to złotówka znów zacznie dominować na rynku, cena euro, w ujęciu średnioterminowym, może nawet ponownie spaść do okolic 4.41 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga wynosi 31.10.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła zaś pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że najpierw, przez pierwsze godziny poniedziałku funt szterling zyskiwał do złotówki. W godzinach porannych kurs GBP przekraczał 5.12 PLN.

Następnie, jeszcze na kilkadziesiąt minut przed startem europejskiej sesji, to złotówka zaczęła pokazywać moc. Brytyjska waluta traciła do polskiej już do końca sesji, przez co kurs funta szterlinga zamknął poniedziałek nieznacznie powyżej poziomu 5.09 PLN.

Dziś jednak, od pierwszych godzin nocnych, brytyjska waluta powoli zyskuje do polskiej. W efekcie, w tej chwili za 1 GBP płacimy niecałe 5.10 PLN. Jak zatem widzimy, mamy obecnie do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli funt szterling będzie kontynuował swój dzisiejszy rajd wzrostowy, jego kurs może szybko powrócić w okolice 5.12 PLN. Jeżeli jednak to złotówka znów zacznie dominować na rynku, już niebawem cena GBP może ponownie znaleźć się w okolicach 5.08 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile kosztuje frank szwajcarski 31.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN w poniedziałek zdecydowanie mieliśmy do czynienia ze słabością franka szwajcarskiego. Okazuje się, że szwajcarska waluta praktycznie całą wczorajszą sesję traciła do złotówki, przez co na koniec dnia kurs CHF wynosił nieco ponad 4.64 PLN.

Dziś w godzinach nocnych, szwajcarska waluta zyskiwała do polskiej. O poranku kurs franka przekraczał już nawet 4.655 PLN. Następnie jednak kurs CHF/PLN znów zaczął wyraźnie kierować się w dół. W efekcie, w tej chwili za 1 franka szwajcarskiego płacimy niecałe 4.65 PLN.

Jeśli złotówka zdoła nadal dominować na rynku, to kurs CHF może ponownie znaleźć się poniżej 4.64 PLN jeszcze dziś.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również