Kurs euro wynosi 4.385 zł. Ile płacimy za funta?

Fed, USA, dolar

We wtorek, 14 listopada główne światowe waluty znacząco osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który stracił do polskiej waluty aż 2,3%, czyli ponad 9 groszy,

Dziś główne światowe wciąż waluty tracą wobec złotego. W efekcie, za dolara płacimy obecnie nieco ponad 4.03 PLN. Ile kosztuje funt szterling 15.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 15.11.2023?

We wtorek na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia z drastycznym osłabianiem się dolara amerykańskiego względem złotówki. Choć na początku wczorajszej sesji za 1 USD płaciliśmy 4.14 PLN, to późnym wieczorem kurs amerykańskiej waluty spadł do poziomu 4.04 PLN – i właśnie w okolicach tej ceny zakończył dzień.

Natomiast dziś w godzinach nocnych dolar amerykański umacniał się do polskiej waluty. Tuż po godzinie 8:00 kurs USD wynosił już 4.05 PLN. Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc. W efekcie, w tej chwili amerykańska waluta kosztuje nieco ponad 4.03 PLN.

Jeśli para walutowa USD/PLN nadal będzie się obniżać, już niebawem kurs dolara amerykańskiego może spaść do poziomu 4.02 PLN, który stanowił istotne wsparcie w lipcu i sierpniu.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 15.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN we wtorek złotówka także pokazała moc. Choć na początku wczorajszej sesji za 1 euro płaciliśmy około 4.427 PLN, to waluta europejskiej wspólnoty w kolejnych godzinach pokazała taką słabość, że na koniec dnia jej kurs wynosił nieco ponad 4.39 PLN.

Natomiast dziś w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty umacniała się do polskiej. Tuż po godzinie 8:00 kurs euro przekraczał 4.40 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili waluta europejskiej wspólnoty kosztuje około 4.385 PLN, co jest najniższą wartością od sierpnia 2020 roku.

Jeśli para walutowa EUR/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs euro może spaść poniżej 4.37 PLN i w ten sposób przetestować dołek z sierpnia 2020.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 15.11.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN upłynęła zaś pod znakiem zmiennych nastrojów. Otóż, okazuje się, że w godzinach nocnych brytyjska waluta zyskiwała wobec polskiej. Tuż po godzinie 8:00 kurs funta szterlinga wynosił nieco ponad 5.08 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wtorku za 1 GBP płaciliśmy niecałe 5.05 PLN. Dziś funt szterling nadal konsekwentnie osłabia się względem złotego. W efekcie, w tej chwili brytyjska waluta kosztuje niecałe 5.03 PLN, co jest najniższą wartością od stycznia 2021 roku.

Jeśli para walutowa GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, jeszcze w tym tygodniu kurs funta szterlinga może spaść poniżej 5.00 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest koszt franka szwajcarskiego 15.11.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN wtorek też należał do złotówki. Choć na początku wczorajszej sesji za 1 franka płaciliśmy 4.59 PLN, to szwajcarska waluta w kolejnych godzinach pokazała taką słabość, że na koniec dnia kurs CHF wynosił nieco ponad 4.54 PLN.

Natomiast dziś w godzinach nocnych frank szwajcarski umacniał się do złotego. Tuż po godzinie 8:00 kurs szwajcarskiej waluty wynosił około 4.558 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili 1 CHF kosztuje około 4.545 PLN.

Jak więc widzimy, obecnie na parze walutowej CHF/PLN mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli frank zdoła kontynuować dzisiejsze nocne odbicie, kurs szwajcarskiej waluty może stosunkowo szybko znów znaleźć się w okolicach 4.57 PLN.

Jeżeli jednak para CHF/PLN powróci do wczorajszych spadków, już niebawem kurs franka szwajcarskiego może przetestować minimum z lipca, znajdujące się na poziomie 4.52 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments