Kurs euro wynosi 4.38 zł. Ile płacimy za franka?

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

W czwartek, 16 listopada główne światowe waluty wyraźnie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który stracił do złotego 0,6%, czyli ponad 2 grosze.

Dziś zaś główne światowe wciąż waluty zyskują wobec złotego. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.38 PLN. Ile kosztuje funt szterling 17.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 17.11.2023?

W czwartek na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Na początku wczorajszej sesji dolar umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 4:00 kurs amerykańskiej waluty wynosił około 4.067 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

W efekcie, tuż po godzinie 16:00 za 1 USD płaciliśmy niecałe 4.01 PLN. Późnym popołudniem dolar odrabiał jednak straty, a wieczorem na rynku rządził mieszany sentyment. Ostatecznie, na koniec czwartku amerykańska waluta kosztowała nieco ponad 4.02 PLN. Dziś USD nadal umacnia się wobec PLN.

W tej chwili kurs dolara amerykańskiego wynosi około 4.036 PLN. W praktyce, jeśli para walutowa USD/PLN nadal będzie piąć się w górę, jeszcze przed końcem dzisiejszej sesji kurs amerykańskiej waluty może sięgnąć 4.06 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

 

Euro kosztuje 4.38 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN czwartek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że na początku wczorajszej sesji euro umacniało się względem złotówki. Tuż po godzinie 2:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił około 4.406 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W efekcie, na koniec czwartku za 1 euro płaciliśmy niecałe 4.37 PLN. Dziś zaś waluta europejskiej wspólnoty zyskuje wobec polskiej. W tej chwili 1 euro kosztuje już 4.38 PLN. Jeśli para EUR/PLN nadal będzie piąć się w górę, już wkrótce kurs euro może sięgnąć 4.40 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.00 PLN

W czwartek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Na początku wczorajszej sesji funt szterling umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 2:00 kurs brytyjskiej waluty wynosił 5.04 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

W efekcie, tuż po godzinie 13:00 za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 4.98 PLN. Po południu funt szterling zaczął jednak odrabiać straty, a wieczorem na parze GBP/PLN rządził mieszany sentyment. Ostatecznie, na koniec czwartku brytyjska waluta kosztowała niecałe 5.00 PLN.

Natomiast dziś w godzinach nocnych funt szterling znów osłabił się względem złotówki. O 8:00 kurs GBP wynosił zaledwie 4.99 PLN. Od startu europejskiej sesji brytyjska waluta zaczęła jednak zyskiwać do polskiej. W tej chwili za 1 funta szterlinga trzeba zapłacić 5.00 PLN.

Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli kurs GBP/PLN będzie kontynuował poranny wzrost, to kurs brytyjskiej waluty może dość szybko ponownie znaleźć się w okolicach 5.02 PLN.

Jeżeli jednak GBP powróci do wczorajszych spadków, kurs funta szterlinga jeszcze przed końcem tego tygodnia może ponownie spaść poniżej 4.99 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile wynosi kurs franka szwajcarskiego 17.11.2023?

Czwartek na parze walutowej CHF/PLN też upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że na początku wczorajszej sesji frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 2:00 kurs CHF wynosił 4.576 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W efekcie, tuż po godzinie 14:00 szwajcarska waluta kosztowała 4.52 PLN. Po południu frank zaczął jednak odrabiać straty, a wieczorem na parze CHF/PLN dominował mieszany sentyment. Ostatecznie, na koniec czwartku za 1 CHF trzeba było zapłacić nieznacznie ponad 4.53 PLN.

Natomiast dziś w godzinach nocnych frank znów osłabił się względem złotówki. Tuż po godzinie 7:00 kurs szwajcarskiej waluty wynosił około 4.526 PLN. Następnie CHF zaczął jednak zyskiwać do PLN. W tej chwili frank szwajcarski kosztuje około 4.545 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli kurs CHF/PLN będzie kontynuował poranny wzrost, kurs szwajcarskiej waluty może naprawdę szybko ponownie znaleźć się w okolicach 4.56 PLN. Jeżeli jednak CHF powróci do wczorajszych spadków, kurs franka szwajcarskiego już niebawem może znów sięgnąć 4.52 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments