Kurs euro wynosi 4.35 zł. Ile płacimy za franka?

Udostępnij

W poniedziałek, 27 listopada euro i funt szterling osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który stracił do polskiej waluty 0,6%. czyli ponad 2 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty nieznacznie zyskują wobec złotego. W efekcie, za 1 USD płacimy obecnie 3.97 PLN. Ile kosztuje funt szterling 28.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 3.97 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że po weekendowej przerwie kurs dolara otworzył się na poziomie 3.97 PLN. Na początku poniedziałkowej sesji amerykańska zyskiwała jednak do złotówki.

Tuż po godzinie 2:00 za 1 USD płaciliśmy już około 3.997 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował około 3.965 PLN. Dziś zaś amerykańska waluta powoli umacnia się względem polskiej. W tej chwili za 1 USD płacimy 3.97 PLN.

Jeśli dolar nadal będzie zyskiwać wobec złotówki, już niebawem kurs amerykańskiej waluty może powrócić w okolice 4.00 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.35 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN poniedziałek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że po weekendowej przerwie kurs euro otworzył się nieznacznie powyżej 4.35 PLN. Na początku wczorajszej sesji waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała jednak do złotówki.

Tuż przed godziną 2:00 za 1 euro płaciliśmy już około 4.368 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc. W efekcie, na koniec dnia waluta europejskiej wspólnoty kosztowała minimalnie ponad 4.34 PLN. Dziś zaś euro powoli umacnia się względem złotówki. W tej chwili za kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosi 4.35 PLN.

Jeśli euro nadal będzie zyskiwać wobec złotego, już niebawem kurs waluty europejskiej wspólnoty może powrócić w okolice 4.37 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.01 PLN

W poniedziałek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, po weekendowej przerwie, kurs funta szterlinga spadł do okolic 5.013 PLN. Na początku wczorajszej sesji brytyjska waluta zyskiwała jednak do złotówki. Tuż po godzinie 2:00 za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.03 PLN.

Następnie to złoty zaczął dominować. W efekcie, na koniec dnia 1 funt szterling kosztował niecałe 5.01 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta nadal traciła do polskiej. Tuż po godzinie 2:00 kurs GBP wynosił już około 5.005 PLN. Następnie funt szterling zaczął powoli odrabiać straty. W tej chwili za brytyjską walutę płacimy 5.01 PLN.

Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli funt szterling nadal będzie zyskiwać wobec złotego, kurs GBP może dość szybko powrócić w okolice 5.03 PLN. Jeżeli jednak wczorajsze spadki na parze GBP/PLN będą kontynuowane, brytyjska waluta może już niebawem spaść do okolic 4.99 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Kurs franka szwajcarskiego wynosi 4.51 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że po weekendowej przerwie kurs franka szwajcarskiego otworzył się w okolicach 4.508 PLN. Na początku poniedziałkowej sesji szwajcarska zyskiwała jednak do złotówki.

Tuż po godzinie 2:00 za 1 CHF płaciliśmy niemal 4.53 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc. W efekcie, na koniec dnia 1 frank kosztował nieco ponad 4.50 PLN. Dziś zaś szwajcarska waluta powoli umacnia się względem polskiej. W tej chwili za 1 CHF płacimy 4.51 PLN.

Jeśli frank nadal będzie zyskiwać wobec złotówki, już wkrótce kurs szwajcarskiej waluty może powrócić w okolice 4.54 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również