Kurs dolara wynosi 4.27 zł. Ile płacimy za franka?

dolar

We wtorek, 10 października głównie światowe wyraźnie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar, amerykański którego kurs stracił do PLN aż 0,9%, czyli aż około 4 grosze. Dziś główne światowe waluty nadal są słabsze od złotego.

W efekcie, za USD płacimy obecnie 4.27 PLN. Ile kosztuje euro 10.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Notowania dolara sięgają 4.27 PLN

Wczoraj mieliśmy do czynienia z wyraźnym osłabianiem się dolara wobec złotówki. W godzinach nocnych amerykańska waluta zyskiwała jednak do polskiej, dzięki czemu jej kurs o poranku przekroczył 4.32 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wtorkowej sesji za 1 USD musieliśmy zapłacić niecałe 4.28 PLN. Dziś w godzinach nocnych cena dolara zdołała jednak powrócić powyżej tej wartości. Następnie, od okolic 8:00, amerykańska waluta wyraźnie traci. W konsekwencji, w tej chwili 1 USD kosztuje 4.27 PLN.

W obecnej sytuacji wszystko wskazuje na to, że dolar nadal będzie osłabiał się wobec złotówki. Z tego powodu w ujęciu średnioterminowym należy brać pod uwagę nawet możliwość zejścia kursu amerykańskiej waluty poniżej 4.20 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 11.10.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN mieliśmy wczoraj do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Pierwsze godziny wtorkowej sesji upłynęły pod znakiem umacniania się waluty europejskiej wspólnoty. Tuż przed startem europejskiej sesji kurs euro sięgnął 4.57 PLN. Następnie jednak to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 euro musieliśmy zapłacić nieco ponad 4.53 PLN. Dziś w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty umocniła się jednak wobec złotówki. Tuż przed rozpoczęciem europejskiej sesji jej kurs sięgnął nawet 4.54 PLN. Następnie, euro zaczęło wyraźnie tracić do złotego.

W konsekwencji, w tej chwili kurs pary EUR/PLN znajduje się nieznacznie powyżej 4.52. Na dodatek, wszystko wskazuje na to, że euro wciąż będzie się osłabiało wobec złotówki. Z tego powodu należy brać pod uwagę możliwość zejścia kursu waluty europejskiej wspólnoty poniżej 4.50 PLN. Może to nastąpić już lada dzień.

Wykres kursu EUR/PLN

Za funta szterlinga płacimy 5.24 PLN

Funt szterling we wtorek wyraźnie osłabił się wobec złotówki. W godzinach nocnych brytyjska waluta zyskiwała jednak do polskiej, dzięki czemu jej kurs sięgnął nawet 5.29 PLN. Następnie, tuż przed startem europejskiej sesji to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, na koniec wtorkowej sesji za 1 GBP musieliśmy zapłacić 5.25 PLN. Dziś w godzinach nocnych funt szterling umocnił się jednak wobec złotówki. Jego kurs szybko osiągnął wartość 5.26 PLN. Następnie, jeszcze w godzinach porannych brytyjska waluta zaczęła wyraźnie tracić do złotego.

W konsekwencji, w tej chwili za 1 GBP płacimy 5.24 PLN. W obecnej sytuacji wszystko wskazuje na to, że funt szterling nadal będzie osłabiał się wobec złotówki. Z tego powodu w ujęciu średnioterminowym należy brać pod uwagę nawet możliwość zejścia kursu brytyjskiej waluty do okolic 5.18 PLN. Poziom ten stanowił kluczowe wsparcie pod koniec września.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile płacimy za franka szwajcarskiego 11.10.2023?

Zmienne nastroje pojawiły się we wtorek także na parze walutowej CHF/PLN. Pierwsze godziny wczorajszej sesji upłynęły pod znakiem umacniania się franka szwajcarskiego. Tuż przed startem europejskiej sesji kurs szwajcarskiej waluty przekraczał poziom 4.77 PLN.

Następnie, tuż przed startem europejskiej sesji to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 CHF musieliśmy zapłacić nieco ponad 4.72 PLN. Dziś w godzinach nocnych frank szwajcarski umocnił się jednak wobec złotówki. Jego kurs szybko zdołał powrócić powyżej 4.73 PLN.

Następnie, jeszcze w godzinach porannych szwajcarska waluta zaczęła wyraźnie tracić do złotego. W konsekwencji, w tej chwili 1 CHF kosztuje nieznacznie ponad 4.72 PLN. W obecnej sytuacji wszystko wskazuje na to, że frank szwajcarski nadal będzie osłabiał się wobec złotówki.

Można więc zakładać, że już niebawem jego kurs spadnie do poziomu 4.70 PLN, będącego istotną barierą w drugiej połowie sierpnia i na początku września.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments