Kurs dolara wynosi 4.24 zł. Ile płacimy za euro?

Fed, USA, dolar

We wtorek, 25 października główne światowe waluty znów zdołały umocnić się wobec złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który zyskał do polskiej waluty 0,5%, czyli około dwa grosze.

Dziś tylko dolar amerykański zyskuje do złotego. Pozostałe główne światowe waluty zaś osłabiają się względem polskiej. Zmienność jest jednak mocno ograniczona. W efekcie, za dolara amerykańskiego płacimy obecnie 4.24 PLN. Ile kosztuje euro 26.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Dolar kosztuje obecnie 4.24 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny środy dolar amerykański powoli osłabiał się względem złotówki. O poranku za 1 USD płaciliśmy nieznacznie ponad 4.205 PLN. Następnie amerykańska waluta pokazała moc.

W efekcie, wczesnym popołudniem za 1 dolara płaciliśmy już ponad 4.24 PLN. W kolejnych godzinach amerykańska waluta znów jednak traciła do złotego. Ostatecznie, na koniec środy 1 USD kosztowało nieco ponad 4.23 PLN. Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji dolar amerykański znów zyskiwał do złotówki.

Tuż przed startem europejskiej sesji kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.25 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili za 1 USD płacimy 4.24 PLN. Wciąż na parze USD/PLN mamy jednak do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli złotówka nadal będzie zyskiwać do dolara, jeszcze w tym tygodniu jego kurs może spaść do okolic 4.20 PLN. Jeżeli jednak amerykańska waluta zdoła powrócić do ostatnich wzrostów, już niebawem 1 USD być może będzie kosztować ponad 4.27 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.47 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN w środę także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część wczorajszej sesji waluta europejskiej wspólnoty umacniała się wobec polskiej. Wczesnym popołudniem za 1 euro płaciliśmy około 4.489 PLN.

W kolejnych godzinach waluta europejskiej wspólnoty jednak traciła do złotego. Ostatecznie, na koniec środy 1 euro kosztowało 4.47 PLN. Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN znów piął się w górę Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.48 PLN.

Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty sięga 4.47 PLN. Wciąż na parze walutowej EUR/PLN mamy jednak do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli złotówka nadal będzie zyskiwać do euro, jeszcze w tym tygodniu jego kurs może spaść do okolic 4.44 PLN.

Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty zdoła powrócić do ostatnich wzrostów, już niebawem kurs EUR/PLN może sięgnąć 4.50.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.12 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że najpierw, przez większą część środy, kurs funta szterlinga umacniał się wobec złotówki. Wczesnym popołudniem brytyjska waluta kosztowała około 5.149 PLN.

W kolejnych godzinach funt szterling jednak tracił do złotego. Ostatecznie, na koniec środy za 1 GBP trzeba było zapłacić 5.125 PLN. Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji brytyjska waluta znów zyskiwała do polskiej. Tuż przed startem europejskiej sesji kurs funta szterlinga sięgał 5.138 PLN.

Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili za 1 GBP płacimy 5.12 PLN. Wciąż na parze walutowej GBP/PLN mamy jednak do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli złotówka nadal będzie zyskiwać do funta szterlinga, jeszcze w tym tygodniu jego kurs może spaść poniżej 5.10 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta zdoła powrócić do ostatnich wzrostów, już niebawem 1 GBP być może będzie kosztować ponad 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Kurs franka szwajcarskiego to 4.71 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN też w środę mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część wczorajszej sesji kurs franka szwajcarskiego umacniał się wobec złotówki. Wczesnym popołudniem szwajcarska waluta kosztowała nieco ponad 4.74 PLN.

W kolejnych godzinach frank szwajcarski jednak tracił do złotego. Ostatecznie, na koniec środowej sesji za 1 CHF trzeba było zapłacić nieznacznie ponad 4.71 PLN. Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji szwajcarska waluta znów zyskiwała do polskiej. Tuż przed startem europejskiej sesji kurs franka przekraczał 4.73 PLN.

Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili za 1 CHF płacimy 4.71 PLN. Wciąż na parze walutowej CHF/PLN mamy jednak do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli złotówka nadal będzie zyskiwać do franka szwajcarskiego, jeszcze dziś jego kurs może spaść poniżej 4.70 PLN.

Jeżeli jednak szwajcarska waluta zdoła powrócić do ostatnich wzrostów, już niebawem 1 CHF być może będzie kosztować ponad 4.75 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments