Kurs dolara wynosi 4.21 zł. Ile płacimy za franka?

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

W poniedziałek, 16 października mieliśmy do czynienia z bardzo wysokim poziomem zmienności na rynku walutowym. Okazuje się, że wczoraj główne światowe waluty znacznie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej zaś wyróżnił się dolar amerykański, którego kurs stracił wobec złotego aż 2,5%, czyli około 11 groszy.

Dziś główne światowe waluty nadal są wyraźnie słabsze od złotówki. W efekcie, za euro płacimy obecnie niż 4.44 PLN. Ile kosztuje funt szterling 17.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.21 PLN

W poniedziałek na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami i bardzo wysokim poziomem zmienności. Okazuje się, że po weekendowej przerwie kurs amerykańskiej waluty otworzył się nieznacznie powyżej 4.24 PLN.

Następnie, w ciągu pierwszej godziny poniedziałkowej sesji kurs dolara spadł nawet poniżej 4.225 PLN. Następnie amerykańska waluta zaczęła jednak zyskiwać. W okolicach południa za 1 USD płaciliśmy już ponad 4.27 PLN. Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotówki.

Ostatecznie, na koniec dnia za 1 dolara trzeba było zapłacić nieco ponad 4.21 PLN. Dziś, przez pierwsze 8 godzin sesji, kurs amerykańskiej waluty powrócił natomiast powyżej 4.23 PLN. Wraz ze startem europejskiej sesji para USD/PLN ponownie jednak zaczęła kierować się w dół.

W efekcie, w tej chwili za 1 USD płacimy 4.21 PLN. Jeśli w najbliższych dniach złotówka znowu będzie pokazywać moc, już niebawem kurs dolara amerykańskiego może sięgnąć nawet 4.18 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Kurs euro wynosi 4.44 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN także wczoraj mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami i bardzo wysokim poziomem zmienności. Najpierw, po weekendowej przerwie, kurs waluty europejskiej wspólnoty otworzył się poniżej 4.47 PLN.

Następnie, w ciągu kilku pierwszych godzin poniedziałkowej sesji cena euro spadła nawet do 4.45 PLN. Następnie para EUR/PLN zaczęła jednak piąć się w górę. W okolicach południa za 1 euro płaciliśmy już ponad 4.50 PLN. Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotówki.

Ostatecznie waluta europejskiej wspólnoty zakończyła poniedziałek nieznacznie poniżej 4.45 PLN. Dziś, przez pierwsze 8 godzin sesji, kurs euro wzrósł do okolic 4.46 PLN. Wraz ze startem europejskiej sesji para EUR/PLN ponownie jednak zaczęła kierować się w dół.

W efekcie, w tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosi 4.44 PLN. Mało tego, przy obecnych nastrojach na rynku nie należy wykluczać, że w ujęciu średnioterminowym może nas czekać nawet zejście kursu euro do poziomu 4.40 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile płacimy za funta szterlinga 17.10.2023?

Na parze walutowej GBP/PLN w poniedziałek również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami i bardzo wysokim poziomem zmienności. Najpierw, po weekendowej przerwie, kurs brytyjskiej waluty otworzył się poniżej 5.16 PLN.

Następnie, w ciągu pierwszej godziny poniedziałkowej sesji cena funt szterlinga spadła nawet poniżej 5.14 PLN. Następnie para GBP/PLN zaczęła jednak piąć się w górę. W okolicach południa kurs brytyjskiej waluty przekroczył 5.19 PLN. Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotówki.

Ostatecznie na koniec dnia za 1 GBP trzeba było zapłacić nieco ponad 5.14 PLN. Dziś, przez pierwsze 8 godzin sesji, kurs brytyjskiej waluty powrócił natomiast powyżej 5.15 PLN. Od rana to jednak złotówka pokazuje moc. W efekcie, w tej chwili za 1 GBP płacimy nieco ponad 5.12 PLN.

Mało tego, przy obecnych nastrojach na rynku można się spodziewać, że już niebawem kurs funta szterlinga spadnie nawet do poziomu 5.10 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 17.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN wczoraj też królowały zmienne nastrojami i pojawił się bardzo wysoki poziom zmienności. Najpierw, po weekendowej przerwie, kurs szwajcarskiej waluty otworzył się w okolicy poziomu 4.70 PLN.

Następnie, w ciągu pierwszej godziny poniedziałkowej sesji cena franka szwajcarskiego spadła nawet poniżej 4.67 PLN. Następnie para CHF/PLN zaczęła jednak piąć się w górę. W okolicach południa kurs szwajcarskiej waluty przekroczył 4.73 PLN.

Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotówki. Ostatecznie frank szwajcarski zakończył poniedziałek poniżej 4.68 PLN. Dziś, przez pierwsze 8 godzin sesji, kurs szwajcarskiej waluty powrócił natomiast powyżej 4.69 PLN.

Wraz ze startem europejskiej sesji para CHF/PLN ponownie jednak zaczęła kierować się w dół. W efekcie, w tej chwili kurs franka szwajcarskiego znajduje się nieznacznie poniżej 4.67 PLN. Mało tego, przy obecnych nastrojach na rynku można oczekiwać, że już niebawem kurs szwajcarskiej waluty spadnie do poziomu 4.65 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments