Kurs dolara wynosi 4.17 zł. Ile płacimy za euro?

waluta

W poniedziałek, 6 listopada dolar amerykański i frank szwajcarski nieznacznie umocniły się względem złotówki. Euro i funt szterling natomiast minimalnie straciły do polskiej waluty. Zmienność była jednak dość mocno ograniczona.

Dziś zaś główne światowe waluty zyskują wobec złotego. W efekcie, za dolara amerykańskiego płacimy obecnie 4.17 PLN. Ile kosztuje funt szterling 7.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Dolar kosztuje 4.17 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwsze godziny poniedziałku kurs dolara amerykańskiego powoli spadał. O poranku za 1 USD płaciliśmy około 4.145 PLN. Następnie, amerykańska waluta zaczęła dynamicznie zyskiwać wobec złotówki.

Na starcie europejskiej sesji za 1 dolara płaciliśmy już 4.16 PLN. Wtedy to złotówka pokazała moc. Kilkadziesiąt minut później 1 USD kosztowało już 4.14 PLN. Tuż przed godziną 10:00 to jednak amerykańska waluta znów zaczęła się umacniać. Niecałe pięć godzin później kurs dolara znów sięgnął 4.16 PLN.

Następnie kurs USD/PLN znów skierował się w dół. Tuż po godzinie 17:00 cena amerykańskiej waluty spadła do 4.142 PLN. Wtedy dolar po raz kolejny zaczął zyskiwać do złotówki. W efekcie, na koniec poniedziałkowej sesji za 1 USD płaciliśmy około 4.155 PLN.

Dziś amerykańska waluta nadal wyraźnie umacnia się względem złotówki. W tej chwili 1 dolar kosztuje już 4.17 PLN. Jeśli kurs USD/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już niebawem cena amerykańskiej waluty znów może wynieść 4.19 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 7.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN poniedziałek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia euro umacniało się wobec złotówki. W okolicach godziny 15:00 kurs waluty europejskiej waluty sięgał 4.467 PLN. Druga część wczorajszej sesji przebiegła jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec poniedziałku za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.45 PLN. Dziś w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała jednak do polskiej. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy nawet nieco ponad 4.46 PLN. Następnie mieliśmy zaś do czynienia z przeceną pary EUR/PLN.

W konsekwencji, zaledwie godzinę później 1 euro kosztowało mniej niż 4.45 PLN. Po godzinie 10:00 waluta europejskiej wspólnoty znów zaczęła się jednak umacniać. W tej chwili za 1 euro płacimy około 4.455 PLN. Jak zatem widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli waluta europejskiej wspólnoty zdoła kontynuować rozpoczęty w ostatnich godzinach ruch w górę, już wkrótce cena euro może powrócić w okolice 4.48 PLN. Jeżeli jednak, to złotówka po raz kolejny pokaże moc, już niebawem kurs EUR/PLN po raz kolejny może spaść poniżej poziomu 4.44.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 7.11.2023?

Poniedziałkowa sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę dnia funt szterling umacniał się wobec złotówki. W południe za 1 GBP trzeba było zapłacić 5.16 PLN. Druga część poniedziałku przebiegła jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs brytyjskiej waluty sięgał 5.125 PLN. Dziś w godzinach nocnych funt szterling niespodziewanie umacniał się wobec złotego. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 GBP trzeba było zapłacić nawet ponad 5.14 PLN. Następnie, to złotówka zaczęła dominować.

W konsekwencji, w tej chwili 1 funt szterling kosztuje około 5.125 PLN. Jak więc widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli brytyjska waluta nadal będzie osłabiać się wobec polskiej, już wkrótce kurs GBP może ponownie spaść nawet do okolic 5.09 PLN.

Jeżeli jednak funt szterling zdoła powrócić do rozgrywanego w nocy ruchu wzrostowego, już niebawem kurs brytyjskiej waluty może znów znaleźć się w okolicach 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.63 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN w poniedziałek też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę dnia frank szwajcarski umacniał się wobec złotówki. W południe za 1 CHF trzeba było zapłacić około 4.636 PLN. Druga część wczorajszej sesji przebiegła jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec poniedziałku kurs szwajcarskiej waluty wynosił mniej niż 4.62 PLN. Dziś jednak frank szwajcarski wyraźnie umacnia się wobec złotówki. W tej chwili 1 CHF kosztuje już 4.63 PLN. Jeśli szwajcarska waluta będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce cena franka może powrócić w okolice 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments