Kurs dolara wynosi 4.15 zł. Ile płacimy za franka?

funty

W czwartek, 9 listopada główne światowe waluty osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się funt szterling, który stracił do polskiej waluty 0,3%, czyli niecałe 2 grosze.

Dziś główne światowe powoli waluty wciąż osłabiają się wobec złotego. W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.42 PLN. Ile kosztuje funt szterling 10.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.15 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, przez pierwszą połowę czwartku dolar amerykański wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W okolicach południa za 1 USD płaciliśmy prawie 4.17 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 18:00 kurs amerykańskiej waluty spadł poniżej 4.13 PLN. Następnie kurs USD/PLN zaczął jednak dynamicznie piąć się w górę. Po godzinie 20:00 za 1 dolara amerykańskiego płaciliśmy już 4.17 PLN. Ostatnie godziny czwartku przebiegły jednak pod dyktando polskiej waluty.

Na koniec dnia 1 USD kosztował około 4.144 PLN. Natomiast dziś w nocy amerykańska waluta zyskiwała do polskiej. W godzinach porannych za 1 dolara płaciliśmy nieco ponad 4.16 PLN. Następnie złotówka znów zaczęła dominować. W tej chwili kurs USD wynosi 4.15 PLN.

Jak więc widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli kurs pary walutowej USD/PLN będzie kontynuował ruch spadkowy, cena amerykańskiej waluty może już niebawem ponownie spaść poniżej 4.14 PLN.

Jeżeli jednak dolar amerykański powróci do rozgrywanego w nocy rajdu wzrostowego, jego kurs może dość szybko powrócić w okolice 4.17 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.42 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN czwartek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez większą część wczorajszej sesji euro wyraźnie umacniało się wobec złotówki. Tuż po godzinie 15:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił już prawie 4.65 PLN.

Następnie to złoty zaczął dominować. W efekcie, na koniec czwartkowej sesji za 1 euro płaciliśmy niecałe 4.43 PLN. Natomiast na początku dzisiejszej sesji waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do polskiej. Tuż po godzinie 2:00 kurs euro sięgał już niemal 4.44 PLN. Kolejne godziny przebiegły już jednak pod dyktando złotówki.

W konsekwencji, w tej chwili 1 euro kosztuje 4.42 PLN. Jeśli para EUR/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd spadkowy, jeszcze dziś kurs waluty europejskiej wspólnoty może spaść poniżej minimum poprzedniego miesiąca – poziomu 4.41 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 10.11.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę czwartku funt szterling umacniał się wobec złotówki. W okolicach południa za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.11 PLN. Druga część dnia przebiegła zaś pod dyktando złotego.

W efekcie, na koniec czwartkowej sesji kurs brytyjskiej waluty wynosił nieco ponad 5.07 PLN. Natomiast dziś w nocy funt szterling zyskiwał do złotówki. W godzinach porannych za 1 GBP trzeba było zapłacić około 5.087 PLN. Następnie złotówka znów zaczęła dominować.

W konsekwencji, w tej chwili kurs funta szterlinga wynosi niecałe 5.06 PLN, co stanowi najniższą wartość od stycznia 2021 roku. Jeśli para GBP/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd spadkowy, już niebawem kurs brytyjskiej waluty może spaść do okolic 5.04 PLN. Poziom ten stanowił istotną barierę pod koniec 2020 roku.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile kosztuje frank szwajcarski kosztuje 10.11.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN w czwartek też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji frank szwajcarski umacniał się wobec złotówki. W okolicach godziny 13:00 za 1 CHF płaciliśmy około 4.628 PLN. Druga część dnia przebiegła zaś pod dyktando złotego.

W efekcie, na koniec czwartkowej sesji kurs szwajcarskiej waluty wynosił nieco ponad 4.59 PLN. Natomiast, na początku dzisiejszej sesji frank szwajcarski zyskiwał do polskiej waluty. Tuż po godzinie 1 CHF kosztowało około 4.607 PLN. Następnie złotówka znów zaczęła dominować.

W konsekwencji, w tej chwili kurs szwajcarskiej waluty wynosi nieco ponad 4.59 PLN. Jeśli para CHF/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd spadkowy, jeszcze dziś kurs franka szwajcarskiego może spaść w okolice 4.58 PLN. Wartość ta stanowiła kluczowe wsparcie pod koniec lipca i na początku sierpnia.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments