Kurs dolara wynosi 4.15 zł. Ile płacimy za euro?

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

W piątek, 3 listopada euro i funt szterling umocniły się względem złotówki. Frank szwajcarski natomiast nieznacznie stracił do złotego, a dolar amerykański osłabił się wobec polskiej waluty aż o 1%, czyli o około 4 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty powoli zyskują wobec złotego. W efekcie, za dolara amerykańskiego płacimy obecnie 4.15 PLN. Ile kosztuje frank szwajcarski 6.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Dolar kosztuje 4.15 PLN

Podczas piątkowej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia dolar amerykański wyraźnie tracił do złotówki. Tuż po godzinie 15:00 za 1 USD płaciliśmy zaledwie niecałe 4.14 PLN.

Następnie amerykańska waluta zaczęła się umacniać względem złotego. W efekcie, na koniec piątku 1 dolar kosztował 4.15 PLN. Dziś w godzinach nocnych kurs USD/PLN powoli spadał. O poranku za 1 USD płaciliśmy około 4.145 PLN. Następnie, amerykańska waluta zaczęła dynamicznie zyskiwać wobec złotówki.

Na starcie europejskiej sesji za 1 dolara płaciliśmy już 4.16 PLN. Wtedy to złotówka pokazała moc. Kilkadziesiąt minut później 1 USD kosztowało już 4.14 PLN. Tuż przed godziną 10:00 to jednak amerykańska waluta znów zaczęła się umacniać. W efekcie, w tej chwili kurs dolara wynosi 4.15 PLN.

Jak zatem widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli amerykańska waluta zdoła kontynuować dziś ruch w górę, już niebawem kurs USD może powrócić w okolice 4.17 PLN. Jeżeli jednak, to złotówka będzie dominować, jeszcze dziś może nas czekać spadek kursu dolara poniżej 4.14 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.46 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN piątek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze godziny sesji euro zyskiwało wobec złotego. Tuż po godzinie 10:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty przekraczał 4.46 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, tuż po godzinie 15:00 za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.43 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły już jednak pod dyktando waluty europejskiej wspólnoty. W efekcie, na koniec piątku 1 euro kosztowało nieco ponad 4.45 PLN. Dziś kurs EUR/PLN nadal pnie się w górę. W tej chwili za 1 euro płacimy 4.46 PLN.

Jeśli waluta europejskiej wspólnoty będzie w stanie dziś kontynuować swój rajd wzrostowy, już niebawem cena euro może powrócić w okolice 4.48 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.15 PLN

Piątkowa sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze dwie godziny piątku funt szterling tracił do złotego, przez co jego kurs spadł w okolice 5.098 PLN. Następnie to brytyjska waluta zaczęła dominować.

Funt szterling konsekwentnie umacniał się aż do późnych godzin wieczornych, kiedy to jego kurs przekroczył 5.14 PLN. Przez ostatnie 90 minut piątku brytyjska waluta osłabiła się jednak względem polskiej, przez co na koniec sesji za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.13 PLN. Dziś zaś funt szterling wyraźnie zyskuje wobec złotówki.

W tej chwili kurs GBP wynosi już 5.15 PLN. Jeśli brytyjska waluta będzie w stanie dziś kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce cena funta szterlinga może nawet powrócić w okolice 5.19 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.63 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN w piątek też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwsze godziny sesji frank szwajcarski zyskiwał wobec złotego. Tuż po godzinie 10:00 kurs szwajcarskiej waluty przekraczał 4.63 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować.

W efekcie, tuż po godzinie 15:00 za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.60 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły już jednak pod dyktando szwajcarskiej waluty. W efekcie, na koniec piątku 1 frank kosztował niecałe 4.62 PLN. Dziś kurs CHF/PLN nadal pnie się w górę. W tej chwili za 1 CHF płacimy 4.63 PLN.

Jeśli szwajcarska waluta będzie w stanie dziś kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce cena franka może powrócić w okolice 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments