Kurs dolara wynosi 4.13 zł. Ile płacimy za euro?

dolar

W poniedziałek, 13 listopada dolar amerykański i frank szwajcarski osłabiły się względem złotówki. Funt szterling i euro nieznacznie zaś zyskały do polskiej waluty. Zmienność była jednak mocno ograniczona.

Dziś zaś główne światowe powoli waluty tracą wobec złotego. W efekcie, za dolara płacimy obecnie 4.13 PLN. Ile kosztuje funt szterling 14.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.13 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia dolar umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 14:00 kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.15 PLN. Popołudnie i wieczór przebiegły jednak pod dyktando złotego.

W efekcie, na koniec poniedziałku za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.13 PLN. Natomiast dziś w godzinach nocnych dolar zyskiwał wobec złotówki. O poranku kurs amerykańskiej waluty sięgał nawet 4.14 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili 1 USD kosztuje już 4.13 PLN.

Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para USD/PLN nadal będzie się obniżać, już wkrótce kurs dolara może spaść do okolic 4.08 PLN. Poziom ten stanowił istotne wsparcie pod koniec sierpnia.

Jeżeli jednak amerykańska waluta powróci do wczorajszych wzrostów, już niebawem kurs USD może znów znaleźć się w okolicach 4.16 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.42 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN poniedziałek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Najpierw, w godzinach nocnych, euro umacniało się względem złotówki. Przed południem kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił około 4.436 PLN. W drugiej części poniedziałku mieliśmy zaś do czynienia z dominacją złotego.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.42 PLN. Natomiast dziś w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała wobec polskiej. O poranku kurs EUR/PLN sięgał nawet około 4.427 PLN. Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc. W tej chwili 1 euro kosztuje 4.42 PLN.

Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para EUR/PLN nadal będzie się obniżać, to już nawet podczas dzisiejszej sesji kurs waluty europejskiej wspólnoty może spaść do poziomu 4.41 PLN. Jeżeli jednak euro powróci do wczorajszych wzrostów, jego kurs już niebawem może znów sięgnąć 4.44 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.07 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez większą część dnia funt szterling umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 14:00 kurs GBP wynosił około 5.088 PLN. Następnie brytyjska waluta zaczęła tracić wobec polskiej.

W efekcie, na koniec poniedziałku za 1 funta szterlinga płaciliśmy około 5.075 PLN. Natomiast dziś w godzinach nocnych brytyjska waluta zyskiwał wobec złotówki. Tuż po godzinie 8:00 kurs GBP wynosił nieco ponad 5.08 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili 1 funt szterling kosztuje już 5.07 PLN.

Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para GBP/PLN nadal będzie się obniżać, już niebawem kurs brytyjskiej waluty może spaść do poziomu 5.05 PLN. Jeżeli jednak funt szterling powróci do wczorajszych wzrostów, kurs GBP już wkrótce może znów się znaleźć w okolicach 5.10 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.58 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN w poniedziałek też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 10:00 kurs szwajcarskiej waluty przekraczał 4.60 PLN.

Wtedy to złoty zaczął dominować. W efekcie, na koniec poniedziałku za 1 CHF płaciliśmy około 4.585 PLN. W pierwszych godzinach dzisiejszej sesji kurs franka szwajcarskiego wzrósł do okolic 4.59 PLN. Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc. W tej chwili 1 CHF kosztuje 4.58 PLN.

Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs szwajcarskiej waluty może spaść do poziomu 4.56 PLN. Jeżeli jednak frank szwajcarski powróci do wczorajszych wzrostów, kurs CHF dość szybko może znów się znaleźć w okolicach 4.60 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments