Kurs dolara wynosi 4.04 zł. Ile płacimy za euro?

Udostępnij

W środę, 15 listopada dolar amerykański i frank szwajcarski umocniły się wobec złotówki. Natomiast euro i funt szterling osłabiły się względem polskiej waluty. Najbardziej wyróżnił się funt, który stracił do złotego 0,5%, czyli niemal 3 grosze.

Dziś główne światowe wciąż waluty tracą wobec złotego. W efekcie, za dolara płacimy obecnie 4.04 PLN. Ile kosztuje funt szterling 16.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.04 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia dolar umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 15:00 kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.06 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

W efekcie, na koniec środy za 1 USD trzeba było zapłacić nieco ponad 4.04 PLN. Natomiast, na początku dzisiejszej sesji amerykańska waluta zyskiwała do polskiej waluty. Tuż po godzinie 4:00 kurs dolara wynosił około 4.067 PLN. Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc.

W efekcie, w tej chwili 1 USD kosztuje 4.04 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para walutowa USD/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs dolara amerykańskiego może spaść do poziomu 4.02 PLN, który stanowił istotne wsparcie w lipcu i sierpniu.

Jeżeli jednak amerykańska waluta zdoła powrócić do wczorajszych wzrostów, kurs USD może szybko znów znaleźć się powyżej 4.06 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 16.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN środa także upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że pierwszej części wczorajszej sesji euro osłabiało się wobec złotówki. Tuż po godzinie 10:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty spadł poniżej 4.38 PLN. Następnie para EUR/PLN zaczęła piąć się w górę.

Tuż po godzinie 14:00 kurs euro przekroczył 4.40 PLN. Ostatnie osiem godzin środy przebiegło jednak pod dyktando złotego. W efekcie, na koniec dnia waluta europejskiej wspólnoty kosztowała około 4.385 PLN. Natomiast, na początku dzisiejszej sesji euro zyskiwało do polskiej waluty.

Tuż po godzinie 2:00 kurs EUR/PLN wynosił około 4.406. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, w tej chwili za 1 euro płacimy około 4.387 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para EUR/PLN nadal będzie się obniżać, już niebawem kurs waluty europejskiej wspólnoty może spaść poniżej 4.37 PLN i w ten sposób przetestować dołek z sierpnia 2020. Jeżeli jednak euro zdoła powrócić do wzrostów, jego kurs już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 4.41 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.01 PLN

W środę na parze walutowej GBP/PLN mieliśmy zaś do czynienia z wyraźnym osłabianiem się funta szterlinga względem złotówki. Choć na początku wczorajszej sesji za 1 GBP płaciliśmy 5.05 PLN, to późnym wieczorem kurs brytyjskiej waluty spadł do poziomu 5.02 PLN – i właśnie w okolicach tej ceny zakończył dzień.

Natomiast, na początku dzisiejszej sesji funt szterling zyskiwał do polskiej złotego. Tuż po godzinie 2:00 kurs brytyjskiej waluty wynosił 5.04 PLN. Następnie to polska waluta zaczęła pokazywać moc. W efekcie, w tej chwili za 1 GBP płacimy 5.01 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para walutowa GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, kurs funta szterlinga może dość szybko spaść poniżej 5.00 PLN. Jeżeli jednak brytyjska waluta zdoła powrócić do wzrostów, kurs GBP już wkrótce może znów sięgnąć 5.05 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.55 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez większą część dnia frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 15:00 kurs CHF przekraczał 4.57 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W efekcie, na koniec środy szwajcarska waluta kosztowała nieco ponad 4.55 PLN. Natomiast, na początku dzisiejszej sesji frank szwajcarski zyskiwał do polskiej złotego. Tuż po godzinie 2:00 kurs CHF wynosił około 4.576 PLN. Następnie to polska waluta zaczęła dominować.

W efekcie, w tej chwili za za szwajcarską walutę płacimy 4.55 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN wciąż będzie się obniżać, już wkrótce kurs franka szwajcarskiego może przetestować minimum z lipca, znajdujące się na poziomie 4.52 PLN.

Jeżeli jednak szwajcarska waluta zdoła powrócić do wzrostów, kurs CHF może stosunkowo szybko znów znaleźć się w okolicach 4.58 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również