Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 4.02 zł. Ile płacimy za funta?

Udostępnij

W środę, 6 grudnia główne światowe waluty umocniły się wobec złotówki. Najmocniej wyróżnił się frank szwajcarski, który zyskał do złotego 0,4%, czyli około 2 grosze.

Dziś główne światowe waluty nadal umacniają się względem złotego. W efekcie, za 1 dolara płacimy obecnie 4.02 PLN. Ile kosztuje funt szterling 7.12.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.02 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą część dnia dolar amerykański wyraźnie umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 13:00 za 1 USD płaciliśmy około 4.026 PLN. Następnie to polska waluta zaczęła pokazywać moc.

Dwie godziny później amerykańska waluta kosztowała już 4.00 PLN. Późne popołudnie i wieczór przebiegły jednak pod dyktando dolara. W efekcie, na koniec środy za 1 USD płaciliśmy około 4.015 PLN. Dziś amerykańska waluta nadal zyskuje do polskiej. W tej chwili 1 dolar kosztuje 4.02 PLN.

Jeśli para USD/PLN będzie kontynuować swój rajd wzrostowy, jeszcze w tym tygodniu kurs amerykańskiej waluty może powrócić powyżej 4.03 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.33 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN środa także upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Najpierw, w ciągu pierwszej godziny wczorajszej sesji kurs euro spadł do poziomu 4.31 PLN. Następnie waluta europejskiej wspólnoty zaczęła pokazywać moc. Tuż po godzinie 10:00 za 1 euro płaciliśmy już 4.34 PLN.

Druga część środy przebiegła jednak pod dyktando złotego. W efekcie, na koniec dnia waluta europejskiej wspólnoty kosztowała nieco ponad 4.32 PLN. Dziś zaś euro wyraźnie umacnia się względem złotówki. W tej chwili waluta europejskiej wspólnoty kosztuje 4.33 PLN.

Jeśli para EUR/PLN nadal będzie piąć się w górę, już wkrótce kurs euro może znów znaleźć się powyżej 4.35 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Jaki jest kurs funta szterlinga 7.12.2023?

W środę na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że przez pierwszą połowę dnia funt szterling wyraźnie umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 13:00 za 1 GBP płaciliśmy już niemal 5.07 PLN. Następnie to polska waluta zaczęła pokazywać moc.

Brytyjska waluta osłabiała się względem polskiej w zasadzie przez całą drugą połowę wczorajszej sesji. W efekcie, na koniec dnia 1 funt szterling kosztował około 5.046 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta nadal traciła do złotego. O poranku za 1 GBP płaciliśmy około 5.042 PLN. Następnie to funt szterling zaczął dominować.

W tej chwili brytyjska waluta kosztuje około 5.055 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para GBP/PLN będzie nadal piąć się w górę, jeszcze w tym tygodniu kurs funta szterlinga może ponownie znaleźć się w okolicach 5.07 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do wczorajszych spadków, już wkrótce kurs GBP może znów spaść do poziomu 5.03 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank kosztuje 4.60 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą część dnia frank szwajcarski wyraźnie umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 13:00 za 1 CHF płaciliśmy już nieco ponad 4.60 PLN. Następnie to polska waluta zaczęła pokazywać moc.

Dwie godziny później kurs szwajcarskiej waluty nieznacznie przekraczał 4.58 PLN. Późne popołudnie i wieczór przebiegły jednak pod dyktando franka. W efekcie, na koniec środy 1 CHF kosztowało nieco ponad 4.59 PLN. Natomiast dziś w nocy szwajcarska waluta osłabiała się względem polskiej.

O poranku za franka płaciliśmy około 4.587 PLN. Następnie szwajcarska waluta zaczęła dominować. W tej chwili 1 CHF kosztuje już 4.60 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dosyć niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN będzie nadal piąć się w górę, kurs franka szwajcarskiego już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 4.64 PLN.

Jeżeli jednak szwajcarska waluta powróci do wtorkowych spadków, już kurs CHF jeszcze w tym tygodniu może ponownie spaść do poziomu 4.58 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również