Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 4.00 zł. Ile płacimy za funta szterlinga?

Udostępnij

W piątek, 19 stycznia główne światowe waluty wyraźnie osłabiły się wobec złotówki. Najbardziej wyróżnił się funt szterling, który stracił do polskiej waluty 0,92%, czyli niemal pięć groszy.

Dziś zaś główne światowe waluty nieznacznie umacniają się względem złotego. W efekcie, za 1 dolara płacimy obecnie 4.00 PLN. Ile kosztuje frank 22.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.00 PLN

Podczas piątkowej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w pierwszych godzinach sesji, dolar amerykański osłabiał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 3:00 za 1 USD płaciliśmy około 4.026 PLN. Następnie amerykańska waluta zaczęła pokazywać moc.

Na starcie europejskiej sesji kurs dolara już minimalnie przekraczał 4.04 PLN. Kolejne godziny piątku przebiegły jednak pod dyktando złotego. Amerykańska waluta traciła do polskiej aż do ostatnich minut piątkowej sesji. W efekcie, na koniec tygodnia 1 USD kosztowało około 3.995 PLN.

Natomiast po weekendowej przerwie kurs dolara otworzył się w okolicach 3.985 PLN. Następnie amerykańska waluta zaczęła odrabiać straty. W tej chwili za 1 USD płacimy już 4.00 PLN. Jeśli para USD/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce kurs dolara może powrócić w okolice 4.03 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 22.01.2024?

Na parze walutowej EUR/PLN piątek upłynął zaś pod znakiem osłabiania się euro. Waluta europejskiej wspólnoty traciła wobec polskiej praktycznie przez całą piątkową sesję, przez co na koniec tygodnia za 1 euro płaciliśmy już nieznacznie ponad 4.35 PLN.

Po weekendowej przerwie kurs waluty europejskiej wspólnoty otworzył się zaś w okolicach 4.342 PLN. Następnie euro zaczęło odrabiać straty. W tej chwili waluta europejskiej wspólnoty kosztuje około 4.355 PLN. Jeśli para EUR/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce kurs euro może powrócić w okolice 4.37 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 22.01.2024?

W piątek na parze walutowej GBP/PLN mieliśmy z kolei do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że funt szterling osłabiał się wobec złotówki niemal przez cały dzień.

Tuż po godzinie 20:00 za 1 GBP płaciliśmy 5.07 PLN. Końcówka piątkowej sesji upłynęła jednak pod znakiem odrabiania strat przez brytyjską walutę. W efekcie, na koniec tygodnia 1 funt szterling kosztował około 5.074 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs GBP otworzył się w okolicach 5.056 PLN.

Następnie brytyjska waluta zaczęła odrabiać straty. W tej chwili za 1 funta szterlinga płacimy około 5.077 PLN. Jeśli para GBP/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce kurs brytyjskiej waluty może ponownie sięgnąć 5.10 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.65 PLN

Piątkowa sesja na parze walutowej CHF/PLN upłynęła natomiast pod znakiem osłabiania się franka. Szwajcarska waluta traciła wobec polskiej aż do późnego wieczoru, przez co na koniec piątku za 1 CHF płaciliśmy minimalnie ponad 4.60 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs franka otworzył się na poziomie 4.59 PLN.

Następnie szwajcarska waluta zaczęła odrabiać straty. W tej chwili 1 CHF kosztuje około 4.605 PLN. Jeśli para CHF/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce kurs brytyjskiej waluty może powrócić w okolice 4.64 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również