Kurs dolara wynosi 3.995 zł. Ile płacimy za funta?

dolar

W piątek, 17 listopada główne światowe waluty nieznacznie umocniły się względem złotówki. Wyjątkiem okazał się dolar amerykański, który nieco stracił do polskiej waluty. Zmienność była jednak dość mocno ograniczona.

Dziś zaś główne światowe wyraźnie tracą wobec złotego. W efekcie, za dolara płacimy obecnie około 3.995 PLN. Ile kosztuje euro 20.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 20.11.2023?

W piątek na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych dolar amerykański umacniał się wobec złotówki. Tuż po starcie europejskiej sesji za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.04 PLN. Następnie, to złoty zaczął dominować.

W efekcie, na koniec piątkowej sesji za amerykańską walutę płaciliśmy już niecałe 4.02 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs dolara otworzył się nieznacznie powyżej 3.98 PLN. Przez pierwsze trzy godziny dzisiejszej sesji para USD/PLN pięła się w górę, aż udało jej się osiągnąć wartość 4.025.

Następnie, złotówka znów zaczęła pokazywać moc. W konsekwencji, za 1 USD płacimy obecnie około 3.995 PLN. Jeśli amerykańska waluta nadal będzie tracić do polskiej, kurs dolara już niebawem może spaść do poziomu 3.98 PLN. Wartość ta stanowiła istotne wsparcie w lipcu.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 20.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN piątek upłynął natomiast pod znakiem umacniania się euro. Waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do polskiej przez większość dnia, przez co późnym popołudniem jej kurs przekraczał nawet 4.39 PLN. Ostatnie godziny piątkowej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotego.

W efekcie, na koniec piątku za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.38 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs waluty europejskiej wspólnoty otworzył się w okolicach 4.376 PLN. W godzinach nocnych para EUR/PLN pięła się jednak w górę. Tuż przed startem europejskiej sesji 1 euro kosztowało już około 4.386 PLN.

Następnie, złotówka znów zaczęła pokazywać moc. W konsekwencji, kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosi obecnie niecałe 4.37 PLN. Jeśli para EUR/PLN nadal będzie kierować się w dół, kurs euro już wkrótce może nawet spaść do poziomu 4.33 PLN. Wartość ta stanowiła istotną barierę pod koniec 2019 i na początku 2020 roku.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 20.11.2023?

W piątek na parze walutowej GBP/PLN mieliśmy zaś do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych funt szterling osłabiał się względem złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji 1 GBP kosztowało zaledwie 4.99 PLN. Następnie brytyjska waluta zaczęła pokazywać moc.

Para GBP/PLN piął się w górę aż do późnego popołudnia, kiedy to osiągnął wartość 5.017 PLN. Ostatnie godziny piątkowej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotego. W efekcie, na koniec piątku za 1 funta szterlinga płaciliśmy nieco ponad 5.00 PLN.

Natomiast po weekendowej przerwie kurs brytyjskiej waluty otworzył się nieznacznie powyżej 4.99 PLN. W godzinach nocnych para GBP/PLN pięła się jednak w górę. Tuż przed startem europejskiej sesji 1 funt szterling kosztował już około 5.014 PLN. Następnie, złotówka znów zaczęła pokazywać moc.

W konsekwencji, 1 GBP kosztuje obecnie około 4.985 PLN. Jeśli brytyjska waluta nadal będzie tracić do polskiej, kurs funta szterlinga już wkrótce może nawet spaść do okolic 4.92 PLN. Wartość ta stanowiła istotną barierę w połowie 2020 roku.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 20.11.2023?

Piątek na parze walutowej CHF/PLN również upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że w godzinach nocnych frank szwajcarski osłabiał się względem złotówki. O poranku 1 CHF kosztowało około 4.526 PLN. Następnie szwajcarska waluta zaczęła pokazywać moc.

Para CHF/PLN pięła się w górę aż do późnego popołudnia, kiedy to jej kurs przekroczył wartość 4.55 PLN. Ostatnie godziny piątkowej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotego. W efekcie, na koniec piątku za 1 franka szwajcarskiego płaciliśmy niecałe 4.54 PLN.

Natomiast po weekendowej przerwie kurs szwajcarskiej waluty otworzył się w okolicach 4.514 PLN. W godzinach nocnych para CHF/PLN pięła się jednak w górę. Tuż przed startem europejskiej sesji 1 frank szwajcarski kosztował już około 4.545 PLN. Następnie, złotówka znów zaczęła pokazywać moc.

W konsekwencji, 1 CHF kosztuje obecnie nieco ponad 4.52 PLN. Jeśli szwajcarska waluta nadal będzie tracić do polskiej, kurs franka już niebawem może spaść do okolic 4.51 PLN. Wartość ta stanowiła kluczowe wsparcie w czerwcu.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments