Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 3.99 zł. Ile płacimy za euro?

Udostępnij

We wtorek, 2 stycznia główne światowe waluty wyraźnie umocniły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który zyskał do polskiej waluty aż 1,4%, czyli ponad 5 groszy.

Dziś zaś główne światowe waluty osłabiają się wobec złotego. W efekcie, za 1 USD płacimy obecnie 3.99 PLN. Ile kosztuje funt szterling 3.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 3.99 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN znów mieliśmy do czynienia z pokazem siły dolara. Amerykańska waluta umacniała się względem polskiej praktycznie przez cały dzień, przez co na koniec wtorkowej sesji za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 3.99 PLN. Dziś w nocy zaś dolar osłabiał się wobec złotówki.

Na starcie europejskiej sesji kurs amerykańskiej waluty wynosił minimalnie ponad 3.98 PLN. Następnie to dolar zaczął pokazywać moc. W tej chwili 1 USD kosztuje 3.99 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para USD/PLN nadal będzie piąć się w górę, już niebawem kurs dolara może znów sięgnąć 4.01 PLN. Jeżeli jednak amerykańska waluta powróci do spadków sprzed tygodnia, kurs USD już wkrótce może ponownie znaleźć się w okolicach 3.96 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 3.01.2024?

Na parze walutowej EUR/PLN wtorek upłynął z kolei pod znakiem umacniania się euro. Waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała wobec polskiej praktycznie przez całą wczorajszą sesję, przez co na koniec dnia za 1 euro płaciliśmy około 4.366 PLN.

Dziś w nocy mieliśmy zaś do czynienia z mieszanym sentymentem i ograniczonym poziomem zmienności. Natomiast w godzinach porannych waluta europejskiej wspólnoty umacniała się względem polskiej. Na starcie europejskiej sesji 1 euro kosztowało już nieco ponad 4.37 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosi około 4.365 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para EUR/PLN nadal będzie kierować się w dół, już wkrótce kurs euro może ponownie spaść do poziomu 4.34 PLN.

Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty powróci do wczorajszych wzrostów, jej kurs może już niebawem znów znaleźć się w okolicach 4.38 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 3.01.2024?

We wtorek na parze walutowej GBP/PLN to funt szterling pokazał moc. Brytyjska waluta zyskiwała wobec polskiej praktycznie przez całą wczorajszą sesję, przez co na koniec dnia za 1 GBP płaciliśmy 5.04 PLN. Dziś w nocy zaś funt szterling osłabiał się wobec złotówki.

W godzinach porannych kurs brytyjskiej waluty wynosił nieco ponad 5.03 PLN. Następnie to funt szterling zaczął pokazywać moc. W tej chwili 1 GBP kosztuje 5.037 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para GBP/PLN nadal będzie piąć się w górę, już niebawem kurs funta szterlinga może znów sięgnąć 5.05 PLN. Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do notowanych nocą spadków, kurs GBP już wkrótce może ponownie znaleźć się w okolicach 5.02 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile płacimy za franka 3.01.2024?

Wtorkowa sesja na parze walutowej CHF/PLN upłynęła natomiast pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych frank szwajcarski osłabiał się wobec złotówki. Tuż po starcie europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy około 4.646 PLN.

Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando szwajcarskiej waluty. Frank umacniał się względem złotego aż do późnego wieczoru, przez co na koniec dnia 1 CHF kosztowało już około 4.695 PLN. Dziś zaś szwajcarska waluta wyraźnie traci do polskiej. W tej chwili za 1 franka płacimy około 4.685 PLN.

Jeśli w kolejnych godzinach para CHF/PLN będzie w stanie kontynuować obniżkę, już niebawem kurs szwajcarskiej waluty może spaść do okolic 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również