Kurs dolara wynosi 3.98 zł. Ile płacimy za funta?

Udostępnij

W piątek, 24 listopada główne światowe waluty osłabiły się względem złotówki. Wyjątkiem okazał się funt szterling, który nieco zyskał do polskiej waluty.

Dziś główne światowe waluty nadal tracą wobec złotego. W efekcie, za 1 USD płacimy obecnie 3.98 PLN. Ile kosztuje funt szterling 27.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 3.98 PLN

Podczas piątkowej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych, dolar amerykański umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 4:00 za 1 USD płaciliśmy już około 4.014 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Amerykańska waluta traciła do polskiej aż do wieczora, przez co na koniec dnia 1 dolar kosztował 3.99 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs USD otworzył się 2 grosze niżej. Na początku dzisiejszej sesji amerykańska waluta odrobiła jednak straty. Tuż po godzinie 2:00 za 1 dolara płaciliśmy już około 3.997 PLN.

Kolejne godziny przebiegły już jednak pod dyktando złotego. W efekcie, w tej chwili 1 USD kosztuje 3.98 PLN. Jak zatem widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para USD/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs dolara amerykańskiego może ponownie spaść do okolic 3.96 PLN.

Jeżeli jednak amerykańska waluta powróci do nocnych wzrostów, kurs USD może już wkrótce znów znaleźć się w okolicach 4.03 PLN.

Euro kosztuje 4.35 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN piątek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych europejska waluta umacniała się względem polskiej. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy już około 4.374 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, tuż po godzinie 13:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił mniej niż 4.36 PLN. Następnie to euro znów zaczęło pokazywać moc, przez co jego cena na koniec piątkowej sesji wynosiła około 4.365 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs waluty europejskiej wspólnoty otworzył się nieznacznie powyżej 4.35 PLN.

Na początku dzisiejszej sesji euro odrobiło jednak straty. Tuż przed godziną 2:00 za 1 euro płaciliśmy już około 4.368 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować. W efekcie, w tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosi 4.35 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para EUR/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs euro może ponownie spaść do poziomu 4.34 PLN. Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty powróci do nocnych wzrostów, jej kurs dość szybko może znów znaleźć się w okolicach 4.37 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 27.11.2023?

W piątek na parze walutowej GBP/PLN mieliśmy zaś do czynienia z umacnianiem się funta szterlinga. Brytyjska waluta zyskiwała do polskiej praktycznie przez cały dzień, przez co na koniec piątkowej sesji za 1 GBP płaciliśmy już 5.03 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs funta szterlinga spadł do okolic 5.013 PLN.

Na początku dzisiejszej sesji brytyjska waluta odrobiła jednak straty. Tuż po godzinie 2:00 za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.03 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować. W efekcie, w tej chwili funt szterling kosztuje około 5.015 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, już wkrótce kurs brytyjskiej waluty może ponownie spaść do okolic 4.99 PLN. Jeżeli jednak funt szterling powróci do piątkowych wzrostów, jego kurs może już niebawem znów przekroczyć poziom 5.03 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Kurs franka szwajcarskiego wynosi 4.51 PLN

Piątkowa sesja na parze walutowej CHF/PLN z kolei upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych frank szwajcarski umacniał się wobec złotówki. O poranku za 1 CHF płaciliśmy już niemal 4.54 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować.

Szwajcarska waluta traciła do polskiej aż do wieczora, przez co na koniec dnia 1 frank kosztował nieco ponad 4.52 PLN. Natomiast po weekendowej przerwie kurs szwajcarskiej waluty otworzył się w okolicach 4.508 PLN. Na początku dzisiejszej sesji para CHF/PLN odrobiła jednak straty.

Tuż po godzinie 2:00 za 1 franka szwajcarskiego płaciliśmy niemal 4.53 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotego. W efekcie, w tej chwili 1 CHF kosztuje już 4.51 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para CHF/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs szwajcarskiej waluty może ponownie spaść do okolic 4.49 PLN. Jeżeli jednak frank powróci do nocnych wzrostów, kurs CHF może już wkrótce znów przekroczyć poziom 4.55 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również