Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 3.97 zł. Ile płacimy za funta?

Udostępnij

We wtorek, 9 stycznia główne światowe waluty umocniły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który zyskał do polskiej waluty 0,6%, czyli nieznacznie ponad 2 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty osłabiają się wobec złotego. W efekcie, za 1 euro płacimy obecnie 4.34 PLN. Ile kosztuje funt szterling 10.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 3.97 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia z pokazem siły dolara. Amerykańska waluta umacniała się względem polskiej aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec wtorku za 1 USD płaciliśmy minimalnie ponad 3.97 PLN.

Dziś w nocy dolar nadal zyskiwał wobec złotówki. Rano amerykańska waluta kosztowała 3.98 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc. W tej chwili za 1 USD płacimy 3.97 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para USD/PLN nadal będzie kierować się w dół, już wkrótce kurs dolara może ponownie spaść do okolic 3.95 PLN. Jeżeli jednak amerykańska waluta powróci do wczorajszych wzrostów, kurs USD już niebawem może znów sięgnąć 3.99 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.34 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN wtorek upłynął w zasadzie pod znakiem umacniania się euro. Waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała wobec polskiej aż do późnego wieczoru. Tuż po godzinie 22:00 za 1 euro płaciliśmy 4.35 PLN. Końcówka wczorajszej sesji przebiegła jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec dnia waluta europejskiej wspólnoty kosztowała 4.34 PLN. Dziś w nocy euro umacniało się względem złotego. Rano kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił już 4.35 PLN. Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc. W tej chwili za 1 euro płacimy 4.34 PLN.

Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para EUR/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs waluty europejskiej wspólnoty może ponownie spaść do okolic 4.33 PLN. Jeżeli jednak euro powróci do wczorajszych wzrostów, jego kurs już wkrótce może znów sięgnąć 4.36 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 10.01.2024?

We wtorek na parze walutowej GBP/PLN mieliśmy zaś do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych funt szterling osłabiał się wobec złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy około 5.036 PLN. Następnie, to brytyjska waluta zaczęła pokazywać moc.

Funt szterling umacniał się względem polskiej waluty aż do późnego wieczoru. W okolicach godziny 23:00 kurs GBP wynosił około 5.055 PLN. Końcówka wczorajszej sesji przebiegła jednak pod dyktando złotego. W efekcie, na koniec dnia brytyjska waluta kosztowała około 5.045 PLN.

Natomiast na początku dzisiejszej sesji funt szterling zyskiwał do złotówki. Tuż po godzinie 2:00 za 1 GBP płaciliśmy już około 5.055 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować. W tej chwili brytyjska waluta kosztuje około 5.043 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, już wkrótce kurs funta szterlinga może ponownie spaść do okolic 5.03 PLN. Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do wzrostów z ubiegłego piątku, kurs GBP już niebawem może znów sięgnąć 5.06 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile kosztuje frank 10.01.2024?

Wtorkowa sesja na parze walutowej CHF/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych frank szwajcarski umacniał się względem polskiej waluty. O poranku za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.67 PLN. Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc.

Na starcie europejskiej sesji szwajcarska waluta kosztowała już około 4.655 PLN. Następnie to frank zaczął dominować. Tuż po godzinie 15:00 kurs CHF wynosił około 4.675 PLN. Kolejne godziny wtorku przebiegły jednak pod dyktando złotego. Szwajcarska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut wczorajszej sesji.

W efekcie, na koniec dnia za 1 franka płaciliśmy około 4.654 PLN. Natomiast dziś w nocy szwajcarska waluta zyskiwała względem złotówki. Na starcie europejskiej sesji 1 frank kosztował około 4.666 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc. W tej chwili za 1 CHF płacimy około 4.653 PLN.

Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs szwajcarskiej waluty może ponownie spaść do okolic 4.63 PLN. Jeżeli jednak frank powróci do wzrostów z ubiegłego piątku, kurs CHF już wkrótce może znów sięgnąć 4.68 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również