Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 3.96 zł. Ile płacimy za funta?

Udostępnij

W czwartek, 1 lutego główne światowe waluty znów osłabiły się wobec złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który stracił do polskiej waluty 0,8%, czyli około 3 grosze.

Dziś główne światowe waluty wciąż powoli osłabiają się wobec złotego. W efekcie, za 1 franka płacimy obecnie 4.63 PLN. Ile kosztuje funt szterling 2.02.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 3.96 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę czwartku dolar amerykański umacniał się względem złotówki. W południe za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.02 PLN. Kolejne godziny czwartkowej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotego.

Amerykańska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował już niecałe 3.97 PLN. Dziś amerykańska waluta nadal traci do złotówki. W tej chwili za 1 USD płacimy 3.96 PLN.

Jeśli para USD/PLN będzie w stanie nadal kierować się w dół, już niebawem kurs dolara amerykańskiego może ponownie spaść do poziomu 3.94 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 2.02.2024?

Na parze walutowej EUR/PLN czwartek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji euro umacniało się względem złotówki. W południe waluta europejskiej wspólnoty kosztowała nieco ponad 4.34 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 17:00 za 1 euro płaciliśmy już około 4.306 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando waluty europejskiej wspólnoty. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji 1 euro kosztowało około 4.314 PLN. Dziś w nocy waluta europejskiej wspólnoty wciąż zyskiwała do polskiej.

Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy niemal 4.32 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili waluta europejskiej wspólnoty kosztuje nieco ponad 4.31 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para EUR/PLN nadal będzie kierować się w dół, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs euro może ponownie spaść do poziomu 4.30 PLN. Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, jej kurs już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 4.33 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.05 PLN

W czwartek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji funt szterling umacniał się względem złotówki. Po godzinie 13:00 za 1 GBP płaciliśmy około 5.085 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 17:00 brytyjska waluta kosztowała nieco ponad 5.04 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando funta szterlinga. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs GBP wynosił około 5.055 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta wciąż zyskiwała do polskiej.

Na starcie europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.06 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili 1 funt szterling kosztuje 5.05 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs brytyjskiej waluty może ponownie spaść do poziomu 5.04 PLN. Jeżeli jednak funt szterling powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, to kurs GBP już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 5.08 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.63 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. W południe za 1 CHF płaciliśmy niemal 4.66 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 17:00 szwajcarska waluta kosztowała już około 4.615 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando franka. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs CHF wynosił około 4.624 PLN. Dziś szwajcarska waluta wciąż zyskuje do polskiej. W tej chwili za 1 franka płacimy 4.63 PLN.

Jeśli para CHF/PLN będzie w stanie kontynuować ruch w górę, już wkrótce kurs szwajcarskiej waluty może znów znaleźć się w okolicach 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również