Kurs dolara przekracza 4.20 zł. Ile płacimy za funta?

Udostępnij

We wtorek, 17 października głównie światowe waluty znów wyraźnie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się funt szterling, którego kurs stracił wobec PLN 1,1%, czyli niemal 6 groszy.

Dziś główne światowe waluty umacniają się jednak do złotówki. W efekcie, za dolara płacimy obecnie nieco ponad 4.20 PLN. Ile kosztuje euro 18.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 18.10.2023?

Wczoraj na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że przez pierwsze osiem godzin wtorku, dolar zyskiwał do złotego. W efekcie, na starcie europejskiej sesji kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.23 PLN.

Następnie dolar zaczął wyraźnie tracić do złotówki, a polska waluta nie dawała za wygraną do ostatnich godzin sesji. W efekcie, na koniec wtorku za 1 USD płaciliśmy niecałe 4.18 PLN. Dziś w nocy amerykańska waluta wyraźnie się jednak umocniła wobec złotówki.

Po pierwszych dwóch godzinach środowej sesji, kurs dolara przekraczał 4.21 PLN. W kolejnych godzinach cena USD najpierw spadła do okolic 4.19 PLN, a następnie znów zaczęła zyskiwać. W tej chwili kurs amerykańskiej waluty znów przekracza 4.20 PLN.

Jeśli dzisiejszy trend umacniania się dolara amerykańskiego zdoła się utrzymać, to w kolejnych dniach prawdopodobnie zobaczymy powrót kursu USD do okolic 4.25 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Jak 18.10.2023 prezentują się notowania euro?

Na parze walutowej EUR/PLN także wczoraj mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, przez osiem pierwszych godzin wtorku, waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do złotego. W efekcie, na starcie europejskiej sesji kurs euro sięgał 4.46 PLN. Następnie europejska waluta zaczęła wyraźnie tracić do polskiej.

Co istotne, złoty nie odpuszczał aż do ostatnich godzin sesji. W efekcie, na koniec wtorku za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.41 PLN. Dziś w nocy waluta europejskiej wspólnoty wyraźnie się jednak umocniła wobec złotówki. Po pierwszych dwóch godzinach środowej sesji, kurs euro przekraczał 4.45 PLN.

W kolejnych godzinach para EUR/PLN najpierw spadła poniżej 4.44, a następnie znów zaczęła zyskiwać. W tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty znów przekracza 4.44 PLN.

Jeśli dzisiejszy trend umacniania się euro zdoła się utrzymać, to w kolejnych dniach prawdopodobnie zobaczymy powrót kursu pary walutowej EUR/PLN do okolic 4.47.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile płacimy za funta szterlinga 18.10.2023?

Na parze walutowej GBP/PLN wczoraj również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, przez osiem pierwszych godzin wtorku, funt szterling nieznacznie zyskiwał do złotego. W efekcie, rano kurs brytyjskiej waluty przekraczał 5.15 PLN.

Następnie funt szterling zaczął ostro tracić do złotówki, a polska waluta nie zamierzała odpuszczać do ostatnich godzin sesji. W efekcie, na koniec wtorku za 1 GBP płaciliśmy niecałe 5.09 PLN. Dziś jednak brytyjska waluta wyraźnie się umacnia wobec złotówki. W tej chwili kurs funta szterlinga przekracza 5.12 PLN.

Jeśli dzisiejszy trend umacniania się brytyjskiej waluty zdoła się utrzymać, jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli ujrzeć powrót kursu GBP powyżej poziomu 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 18.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN wczoraj też królowały zmienne nastroje. Najpierw, przez osiem pierwszych godzin wtorku, frank szwajcarski zyskiwał do złotego. W efekcie, na starcie europejskiej sesji kurs szwajcarskiej waluty przekraczał 4.69 PLN.

Następnie frank szwajcarski zaczął wyraźnie tracić do złotówki, a polska waluta dominowała do ostatnich godzin sesji. W efekcie, na koniec wtorku za 1 CHF płaciliśmy niecałe 4.64 PLN. Dziś w nocy szwajcarska waluta wyraźnie się jednak umocniła wobec złotówki.

Po pierwszych dwóch godzinach środowej sesji, kurs franka sięgnął 4.68 PLN. W kolejnych godzinach cena CHF najpierw spadła do okolic 4.66 PLN, a następnie znów zaczęła zyskiwać. W tej chwili kurs szwajcarskiej waluty znów przekracza 4.67 PLN.

Jeśli dzisiejszy trend umacniania się franka szwajcarskiego zdoła się utrzymać, to jeszcze w tym tygodniu może nas czekać powrót kursu CHF do okolic 4.70 PLN.

 

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również