Kurs bitcoina może się nagle załamać – twierdzi Rafał Kiełbus [VIDEO]

1233

Na Comparic24.tv nierzadko rozmawiamy o kursie bitcoina. Tym razem gościem Roberta Wojciechowskiego, CEO Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii, był członek zarządu izby – Rafał Kiełbus. W programie „Trendy blockchain” poruszono również zagadnienie dot. wycieku danych użytkowników Ledgera.

Kurs bitcoina

Wielu zastanawia się, do ilu urośnie w tym roku kurs bitcoina. Rafał Kiełbus nie chce jasno, odpowiedzieć na to pytanie.

Nikt nie wie do ilu jeszcze urośnie bitcoin w tym momencie i czy urośnie: bo równie dobrze może mieć miejsce mocniejsza korekta lub wzrost do 100 tysięcy lub więcej. Jeżeli ktoś gra pod to, namawia na inwestycje w tym momencie, bo od pół roku notuje same zyski, to musimy pamiętać, że od pół roku bitcoin cały czas rośnie. Bycie specjalistą pod tym kątem nie jest żadną sztuką, wystarczy kupić i trzymać – powiedział ekspert ds. blockchaina.

I faktycznie, dziś bitcoin kosztuje aż 35 650 USD. Korekta, która miała miejsce 11 stycznia, przypomniała jednak inwestorom, że kryptowaluta potrafi zaskakiwać.

– Kurs może się załamać w przeciągu doby lub godziny i to może być nawet 50%, bo tak. Po prostu. Jak ktoś się powołuje na kapitalizację rynkową bitcoina, która w tym momencie jest bardzo duża i że sporo pieniędzy wyparuje z rynku to nie jest prawda. To jest tylko kwestia głębokości księgi zleceń na giełdach: jeżeli jest mało chętnych do kupowania, to wtedy naprawdę niewiele BTC trzeba sprzedać, żeby cena poleciała, a spadki mogą być naprawdę spektakularne – dodaje Kiełbus.

Korekta 80 proc.

Podczas ostatniej hossy na BTC, która miała miejsce w 2017 roku, korekty sięgające kilkudziesięciu proc. występowały parę razy. Ostatecznie bańka pękła pod koniec roku i cena spadła o 80 proc.. Gdyby taka sytuacja powtórzyła się teraz, kurs bitcoina wróciłby w okolice 6-7 tysięcy dolarów.

Z poprzednich baniek wiemy, że może to być nawet 80% wartości maksymalnej. Gdybyśmy mieli w tym momencie takie załamanie to ponownie spadamy w pojedyncze tysiące dolarów – ostrzega przedstawiciel IGBiNT.

Więcej – w tym o aferze dot. wycieku danych Ledgera – dowiecie się z poniższego video:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments