Kurs bitcoina rośnie, nastroje na rynku się poprawiają

427

Kurs bitcoina zaczął w ostatnim czasie mocno rosnąć. Ku zaskoczeniu inwestorów przebił już ponownie 20 000 USD.

Kurs bitcoina znów rośnie

Kurs bitcoina wynosi dziś 20 800 USD. Cena urosła o ok. 18 proc. w skali 7 dni.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi już aż 45. Oznacza to neutralne podejście inwestorów do rynku.

Ether kosztuje zaś 1540 USD. Przekłada się to na 17,65 proc. wzrostu w ciągu tygodnia. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 67. Oznacza to chciwość.

Co powoduje wzrosty?

Czy powyższe to tylko odbicie i korekta po spadkach, czy powrót do hossy? Przekonamy się po fakcie. Warto jednak dodać, że wiele dziś wskazuje na to, że najgorsze na rynku jest już za nami.

„Pesymizm na rynku kryptowalut został w końcu zażegnany, nastąpiło odreagowanie o którym pisałem w listopadzie. Strefa zakupowa na poziomie Fibo 0.786 została wybroniona dołek 15.5k USD nie został pogłębiony do strefy 12-14k USD, na który liczyłem w grudniu. Zabrakło czasu, wskaźnik cycle repeat na BTC, który zwykle się sprawdza, ponownie zaczął na pokazywać wzrostowy scenariusz, w którym do maja powinniśmy przebić 30 tys. USD.

Drugi istotny wskaźnik MVRV także wygląda na mocno wzrostowy i można założyć, że dołek minionej bessy za nami. Dodatkowo FED zapowiedział kontynuację dodruku w roku 2023 na poziomie 1700 mld $, co znacząco osłabi jego pozycję i zwiększy wycenę rynków rozliczanych w dolarze w tym krypto”

– podaje analityk NexusHash.

„Z ciekawszych wydarzeń na 10 marca 2023 syndyk upadłej giełdy MtGox z 2014 r. zapowiedział rozpoczęcie procedury zwrotu środków poszkodowanym. Można się spodziewać sprzedaży sporej części BTC i chwilowego załamania ceny, mowa o 142 000 BTC. Obecne wzrosty mogą być rozgrywana pod to wydarzenie. Drugim istotnym wydarzeniem jest głosowanie Parlamentu UE w lutym w sprawie regulacji rynku krypto aktywów o nazwie MiCA. Głównie pod kątem bezpieczeństwa i ekologii aktywów kryptograficznych i związanych z nimi działań oraz usług, czyli giełd oraz emitentów. Wprowadza się trzy kategorie tokenów, a stablecoiny mają mieć pełne pokrycie i regularny audyt. Od przegłosowania ustawy okres przejściowy wdrażania wytycznych ma trwać od 12 do 18 mc. Z pewnością wiele projektów będzie miało problemy i ograniczony rynek w Europie, ale zyskają te najbardziej prawilne spełniające nowe wymogi”, dodaje.

Poprzedni artykułRząd opodatkuje dodatkowe mieszkania?
Następny artykułInflacja zgodna ze wstępnym odczytem
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments