Kurs akcji Allegro.eu wzrósł o 51,16% na debiucie na rynku głównym GPW

856

AllegroAkcje spółki Allegro.eu zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 51,16% i wyniósł 65 zł.

Ok. 09:30 kurs wynosił 64,98 zł.

Allegro.eu Societe Anonyme będzie 437. spółką notowaną na głównym rynku oraz 3. debiutem na tym rynku w 2020 roku.

W pierwotnej ofercie publicznej Allegro.eu inwestorom detalicznym przydzielono łącznie 9 342 771 akcji, zaś inwestorom instytucjonalnym przydzielono łącznie 236 238 624 akcje (uwzględniając akcje dodatkowego przydziału). Średnia stopa redukcji dla zleceń kupna złożonych przez inwestorów detalicznych wyniosła około 84,85%.

Cena emisyjna akcji Allegro.eu w pierwszej ofercie publicznej (IPO) została wcześniej ustalona na 43 zł za akcję. Wynikająca z ceny ofertowej kapitalizacja rynkowa spółki to 44 mld zł.

Spółka informowała, że pozyskała z oferty ok. 900,5 mln zł po odjęciu kosztów i wydatków związanych z IPO (z wyłączeniem 25,5 mln zł kosztów bezgotówkowych związanych z przyznaniem akcji pracownikom spółki i jej spółek zależnych. Przychody netto spółki z IPO zostaną przeznaczone na refinansowanie długu w celu uzyskania lepszej dźwigni finansowej netto, co – w ocenie grupy – pozwoli jej na większą elastyczność finansową. Pozostałe kwoty po refinansowaniu zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne grupy.

Wcześniej wiceprezes GPW Izabela Olszewska mówiła, że Allegro ma szansę znaleźć się w indeksie WIG20 już trzeciego dnia sesyjnego po debiucie, o ile spełni odpowiednie warunki.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy osiągnęła wartość 28,4 mld zł (7,1 mld USD) w okresie 12 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2020 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments