Kryptowaluty powinny być regulowane [VIDEO]

765

Rynek kryptowalut uchodzi za dość rebeliancki, a nawet anarchistyczny. Aleksandra Kopeć z kancelarii Sadkowski i Wspólnicy, specjalizująca się w zagadnieniach dot. nowych technologii, jest jednak zdania, że powinien zostać uregulowany. I – jak tłumaczy – nie chodzi tylko o dobro inwestorów, ale też przedsiębiorców.

Regulacje są potrzebne

Zwolennicy bitcoina są najczęściej zdania, że władze ogólnie są złe i powinny odczepić się od kryptowalut. Brzmi dość idealistycznie, a nawet trochę naiwnie. Rzeczywistość pokazuje jednak, że całkowity brak regulacji prowadzi do chaosu i oszukiwania inwestorów. Nie wspominając o upadkach giełd z cyfrowymi walutami, przez które środki tracą tysiące osób. W Polsce w 2019 r. dowiedzieli się o tym choćby klienci giełdy Bitmarket.pl, która z dnia na dzień zniknęła z sieci, zaś jej użytkownicy do dziś nie otrzymali swoich środków.

Aleksandra Kopeć jest pewna swego: regulacje są konieczne. I to nie tylko ze względy na inwestorów, ale samych przedsiębiorców.

– Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że rynek kryptowalut nie powinien być regulowany. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dość zasadne, w praktyce pojawia się jednak tyle problemów, że z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to strasznie niekomfortowa sytuacja. Dlatego lepiej od samego początku wiedzieć co nas może czekać, niż później (…) mieć jakieś problemy związane ze zmianą przepisów – wyjaśnia Kopeć.

Aleksandra Kopeć – Prawnik w Departamencie Prawa Rynku Kapitałowego w kancelarii Sadkowski i Wspólnicy. Realizuje zadania z związane z obrotem instrumentami finansowymi, emisją papierów wartościowych oraz obsługą prawną funduszy inwestycyjnych. Ponadto, specjalizuje się w prawnych aspektach wykorzystywania technologii blockchain oraz w alternatywnych sposobach pozyskiwania kapitału (np. Initial Coin Offering i crowdfunding). Prelegentka wielu konferencji i webinariów związanych z prawem kryptowalut. Autorka artykułów, rozdziałów w monografiach naukowych oraz publikacji na łamach ekonomiczno-prawnych portali informacyjnych.

Odcinek powyższego programu jest częścią cyklu promującej Invest Cuffs 2020. Już teraz odbierz darmowy bilet na Invest Cuffs 2020 – jeden z największych w Europie kongresów dla inwestorów akcji, walut, surowców i nieruchomości – https://investcuffs.pl/

Poprzedni artykułPodpowiadamy, kiedy możesz dostać zwrot z podatku
Następny artykułKoronawirus – zobacz, kto na nim zarabia
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments