Kredyt gotówkowy – jak wybrać właściwą ofertę?

Udostępnij

Wybór odpowiedniego źródła finansowania dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb to podstawa dla późniejszego zadowolenia z podpisanej umowy kredytowej. Poszukujesz kredytu konsumenckiego, który będzie stosunkowo tani, ale i pozwoli Ci na sfinansowanie dowolnie wybranego celu? W takim razie poznaj kilka przydatnych informacji, które pozwolą Ci na wybór najciekawszej propozycji.

Wybór kredytu gotówkowego – kilka kluczowych porad

kredyt gotówkowyNie ulega żadnej wątpliwości, że porównywanie ofert kredytów gotówkowych to dobry sposób na znalezienie tej najciekawszej propozycji finansowania. Dzięki temu możesz uwzględnić koszty początkowe, całkowity koszt finansowania, a także wiele innych zmiennych np. rodzaj raty (malejąca lub stała). Pamiętaj, aby zawsze wybierać mądrze! Nigdy nie zaciągaj zobowiązania, które mogłoby zbyt mocno nadszarpnąć Twój domowy budżet. W ten sposób łatwo wpaść w długi czy nawet spiralę zadłużenia.

Zanim wybierzesz ofertę kredytu gotówkowego spośród wielu ofert dostępnych na rynku, koniecznie dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oto kilka kwestii, o jakie warto zapytać specjalistów finansowych w zakresie kredytu gotówkowego dopasowanego do własnych potrzeb.

 • Obowiązkowe ubezpieczenie (niektóre banki udzielają kredytów gotówkowych, pod warunkiem podpisania umowy z ubezpieczycielem).
 • Koszty wcześniejszej spłaty zadłużenia (najlepiej wybieraj oferty kredytów konsumenckich bez kosztów wcześniejszej spłaty).
 • Promocje kredytowe (banki często udzielają kredytów na warunkach promocyjnych, które po prostu warto znać).
 • Dostępna kwota kredytu oraz okres spłaty (sprawdź, jaką kwotę możesz otrzymać oraz ile wyniesie Twoja miesięczna rata kredytu).

Pamiętaj! Zanim dokonasz ostatecznego wyboru kredytu gotówkowego, porównaj wiele ofert od różnych banków. Wykorzystaj w tym celu ranking online albo po prostu udaj się do biura kredytowego, gdzie skorzystasz z pomocy wykwalifikowanych ekspertów. Pracownicy biura przedstawią Ci wszystkie atrakcyjne propozycje finansowania, które mogą Cię zainteresować.

Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa – na co zwrócić uwagę?

W kwestii zdolności kredytowej również warto poprosić o pomoc ekspertów w biurze kredytowym. Dzięki temu ocenisz swoje możliwości finansowe i dowiesz się, w jakiej kwocie jesteś w stanie uzyskać kredyt gotówkowy. Na etapie poszukiwania ofert kredytów konsumenckich warto wziąć pod uwagę propozycje od takich instytucji, które akceptują szeroką paletę źródeł dochodów. Dzięki temu uwzględnisz dochody w ramach:

 • Umowy o pracę
 • Umowy o dzieło
 • Umowy zlecenie
 • Działalności gospodarczej.

Takie działania pozwalają na realne zwiększenie zdolności kredytowej i zdobycie kredytu w kwocie nawet do 200 000 złotych lub większego. Na Twoją ostateczną zdolność kredytową, a raczej je wysokość, wpłyną także inne zobowiązania finansowe. Jeśli chcesz zdobyć kredyt na jak największą kwotę, koniecznie spłać wszystkie inne zobowiązania wobec banków i firm pożyczkowych.

Czym jest RRSO i jak wpływa na koszt kredytu gotówkowego?

RRSO to inaczej rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Według ustawy o kredycie konsumenckim ten wskaźnik określa całkowite koszty kredytu, jakie ponosi kredytobiorca wyrażone w wartości procentowej dla stosunku rocznego. Warto dodać, że RRSO zawiera w sobie:

 • Prowizje
 • Opłaty dodatkowe (np. ubezpieczenia)
 • Odsetki
 • Podatki
 • Marżę.

Zapamiętaj, że do RRSO nie wlicza się nigdy kosztów notarialnych oraz tych związanych z produktami powiązanymi z kredytem poprzez ofertę promocyjną – dotyczy to obsługi konta bankowego lub karty kredytowej. RRSO to przydatny wskaźnik, który możesz wykorzystać podczas porównania ofert wielu banków. Aby analiza na jego podstawie była rzetelna, weź pod uwagę zobowiązania na tę samą kwotę, okres spłaty oraz rodzaj rat.

Jak przygotować się do rozmowy z ekspertem kredytowym?

Zanim spotkasz się z ekspertem, przygotuj się odpowiednio do rozmowy. Dzięki temu wyszukanie najlepszej oferty kredytu gotówkowego i złożenie wniosku przebiegnie sprawnie. Na spotkanie z ekspertem przygotuj:

 • Serię pytań, jakie chcesz zadać np. o zdolność kredytową
 • Swój dowód osobisty (ważne, aby był aktualny)
 • Informacje o źródłach i wysokości uzyskiwanych dochodów
 • Zaświadczenia o zarobkach i zobowiązaniach.

Oprócz powyższych koniecznie zarezerwuj co najmniej kilkadziesiąt minut na rozmowę ze specjalistą. Dzięki temu wspólnymi siłami znajdziecie najlepszą ofertę kredytu, złożysz wniosek o jego udzielenie i wyjdziesz w pełni usatysfakcjonowany z biura kredytowego.

Najnowsze

Zobacz również