KORONAWIRUS W POLSCE [HOT NEWS]

434

Dziś po godz. 8 Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził pojawienie się koronawirusa w Polsce. Jest to pierwszy przypadek zachorowania w naszym kraju!

Jest to pacjent w województwie lubuskim, w Zielonej Górze. Pacjent czuje się dobrze – zapewnił Szumowski – Informację dostaliśmy w nocy. Osoby, które miały kontakt z tą osobą zostały objęte kwarantanną – dodał minister.

Wiemy, że zarażony przyjechał do kraju z Niemiec.

Około godz. 13 testy na obecność koronawirusa zostały pobrane, w nocy otrzymaliśmy wyniki. Wszystkie procedury mamy wdrożone – kontynuował – Pacjent skontaktował się z lekarzem rodzinnym. Wszystko przebiegło książkowo. Lekarz polecił kontakt ze służbami sanitarnymi.

Przy okazji konferencji szef resortu podziękował służbom sanitarnym za sprawne działanie, a także wojewodzie za karetkę do przewozu osób. – Pacjent został przewieziony do szpitala i tak jak zawsze to się dzieje, podobnie jak w Policach, wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem, zostały objęte kwarantanną domową – dodał. Ponoć z zarażonym nie miała kontaktu duża liczna osób.

Pacjent będzie zdrowy

Należy zachować zdrowy rozsądek. Koronawirus w swoim przebiegu jest zbliżony do grypy. (…) 80 proc.osób chorobę przechodzi łagodnie, nie ma objaw do niepokoju – mówił Szumowski. Dodał też, że pacjent nie jest z grupy wysokiego ryzyka – Apeluję o poszanowanie spokoju pacjenta, aby mógł wracać do zdrowia; nie wywierajmy presji na niego ani na jego rodzinę, bo to chory człowiek, który wymaga spokoju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments