Korona-poradnik: jesteśmy wolni!

190

W naszym nowym cyklu analizujemy to, jak zmienia się nasza rzeczywistość w czasie epidemii koronawirusa. Kwestie prawne analizuje dla nas Karol Wenus.

Jesteśmy wolni!

Karol Wenus, prawnik z kancelarii adwokatów Wenus Lomperta Zembek, zwraca uwagę na to, że od teraz możemy już swobodnie poruszać się po okolicy. Wcześniej musieliśmy unikać opuszczenia mieszkań bez koniecznego powodu, co mogło skutkować np. zatrzymaniem nas przez policję.

Jednocześnie zauważa, że pewne liberalizacje ze strony władz są nie do końca są jednak logiczne – przynajmniej bez koniecznej do ich zrozumienia wiedzy epidemiologicznej. Nie wiemy, np. dlaczego ogrody zoologiczne są nadal zamknięte, zaś botaniczne otwarte. To jednak tylko jeden z wielu takich przykładów.

Mało tego, zdaniem prawnika, błędem polityków jest niedostateczne tłumaczenie obywatelom, dlaczego pewne decyzje zapadają i są wprowadzane w życie.

Widzę duży problem w tym, że społeczeństwu nie komunikuje się tego, że pewne zakazy lub nakazy są wprowadzane. Doskonałym przykładem jest nakaz noszenia maseczek – twierdzi Karol Wenus – Ludzie nie przestrzegają przepisów, których sensu nie widzą – dodaje.

Wybory

Kolejne kontrowersje budzą wybory prezydenckie. Dziś nadal do końca nie wiemy, jak zagłosujemy wybierając prezydenta: czy faktycznie zrobimy to za pośrednictwem poczty?

Sprawę pod kątem prawnym tłumaczy nasz ekspert i zauważa, że wszystko to, co widzimy w ostatnim okresie, budzi wielkie wątpliwości. O co jednak chodzi, dowiecie się z poniższego video:

TUTAJ CAŁE VIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments