Korea Płd. tworzy regulacje dla tokenów i kryptowalut

316

Wytyczne dla rynku security tokenów w Korei Południowej zostaną ogłoszone do końca 2022 roku. Jednocześnie przed formalną instytucjonalizacją zostanie uruchomiony rynek pilotażowy z piaskownicą regulacyjną.

Regulacje w Korei Płd.

Główny południowokoreański regulator finansowy, Komisja ds. Usług Finansowych (FSC), opublikował właśnie raport z wynikami wspólnego seminarium dotyczącego polityki dot. tokenów, które odbyło się 6 września. Spotkanie zorganizowano wraz z Służbą Nadzoru Finansowego, Giełdą Koreańską, Koreańskim Depozytem Papierów Wartościowych i Instytutem Badań Rynku Kapitałowego. Zainteresowane strony zebrały się, aby omówić dalszą krajową strategię dotyczącą emisji i dystrybucji tokenów.

Ponieważ obecne przepisy dot. rynku kapitałowego i elektronicznego systemu papierów wartościowych w kraju nie zawierają żadnych definicji prawnych niestandaryzowanych papierów wartościowych emitowanych za pośrednictwem blockchaina, FSC uznaje za konieczne opracowanie oddzielnych wytycznych, aby „wspierać zdrowy rozwój rynku i branży” w kraju.

FSC przygotuje i ogłosi wytyczne dotyczące tokenów w IV kwartale 2022 r. Następnie przystąpi do ustanowienia „Systemu dyscypliny tokenów” poprzez zmiany istniejących przepisów, takich jak Ustawa o papierach wartościowych i Ustawa o rynku kapitałowym .

Cyfrowy rynek papierów wartościowych będzie obsługiwany przez Koreańską Giełdę Papierów Wartościowych, podczas gdy Koreański Depozyt Papierów Wartościowych oceni tokeny przed ich zarejestrowaniem i wprowadzeniem na giełdę. W pierwszych etapach regulator zezwoli na handel pozagiełdowy na ograniczoną skalę.

Regulacja rynku kryptowalut

Ogłoszenie stanowi kolejny krok w serii inicjatyw regulacyjnych w kraju. Są one dziełem nowo wybranego rządu, który jako cel wyznaczył sobie misję promowania rynku kryptowalut.

Powyższe to nie jedynie proinnowacyjne działanie koreańskich polityków. 1 września posłowie zaproponowali uchwalenie ustawy Metaverse Industry Promotion Act, która wspierałaby rozwój metaverse w Korei Południowej.

Z kolei ambitny plan ustanowienia kompleksowych ogólnych ram dla rynku kryptowalut do 2024 r. wyciekł do prasy w maju. Od tego czasu czekamy na jego oficjalne szczegóły.

Prezydent Korei Płd., Yoon Suk-yeol, słynie ze swojej prokryptowalutowej polityki. W czasie kampanii wyborczej obiecywał, że w mądry sposób ureguluje rynek cyfrowych aktywów. Jak na razie dotrzymuje słowa.

Poprzedni artykułFundusz Wsparcia Kredytobiorców. Rząd dopłaci do rat nawet 72 000 zł
Następny artykułCzy RPP ugnie się przed inflacją?! Czeka nas kolejna podwyżka stóp procentowych?
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments