Korea Płd. tworzy regulacje dla tokenów i kryptowalut

Udostępnij

Wytyczne dla rynku security tokenów w Korei Południowej zostaną ogłoszone do końca 2022 roku. Jednocześnie przed formalną instytucjonalizacją zostanie uruchomiony rynek pilotażowy z piaskownicą regulacyjną.

Regulacje w Korei Płd.

Główny południowokoreański regulator finansowy, Komisja ds. Usług Finansowych (FSC), opublikował właśnie raport z wynikami wspólnego seminarium dotyczącego polityki dot. tokenów, które odbyło się 6 września. Spotkanie zorganizowano wraz z Służbą Nadzoru Finansowego, Giełdą Koreańską, Koreańskim Depozytem Papierów Wartościowych i Instytutem Badań Rynku Kapitałowego. Zainteresowane strony zebrały się, aby omówić dalszą krajową strategię dotyczącą emisji i dystrybucji tokenów.

Ponieważ obecne przepisy dot. rynku kapitałowego i elektronicznego systemu papierów wartościowych w kraju nie zawierają żadnych definicji prawnych niestandaryzowanych papierów wartościowych emitowanych za pośrednictwem blockchaina, FSC uznaje za konieczne opracowanie oddzielnych wytycznych, aby „wspierać zdrowy rozwój rynku i branży” w kraju.

FSC przygotuje i ogłosi wytyczne dotyczące tokenów w IV kwartale 2022 r. Następnie przystąpi do ustanowienia „Systemu dyscypliny tokenów” poprzez zmiany istniejących przepisów, takich jak Ustawa o papierach wartościowych i Ustawa o rynku kapitałowym .

Cyfrowy rynek papierów wartościowych będzie obsługiwany przez Koreańską Giełdę Papierów Wartościowych, podczas gdy Koreański Depozyt Papierów Wartościowych oceni tokeny przed ich zarejestrowaniem i wprowadzeniem na giełdę. W pierwszych etapach regulator zezwoli na handel pozagiełdowy na ograniczoną skalę.

Regulacja rynku kryptowalut

Ogłoszenie stanowi kolejny krok w serii inicjatyw regulacyjnych w kraju. Są one dziełem nowo wybranego rządu, który jako cel wyznaczył sobie misję promowania rynku kryptowalut.

Powyższe to nie jedynie proinnowacyjne działanie koreańskich polityków. 1 września posłowie zaproponowali uchwalenie ustawy Metaverse Industry Promotion Act, która wspierałaby rozwój metaverse w Korei Południowej.

Z kolei ambitny plan ustanowienia kompleksowych ogólnych ram dla rynku kryptowalut do 2024 r. wyciekł do prasy w maju. Od tego czasu czekamy na jego oficjalne szczegóły.

Prezydent Korei Płd., Yoon Suk-yeol, słynie ze swojej prokryptowalutowej polityki. W czasie kampanii wyborczej obiecywał, że w mądry sposób ureguluje rynek cyfrowych aktywów. Jak na razie dotrzymuje słowa.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również