Kontrole na granicach przedłużone do 13 maja według nowego rozporządzenia

zakres kontroli będzie dostosowany odpowiednio do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem SARS-CoV-2

890

Przedłużenie do 13 maja tymczasowych kontroli granicznych, wprowadzonych w związku z pandemią COVID zakłada nowelizacja rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową, która dzisiaj weszła w życie.

„Zakres kontroli […] w tym możliwość jej ograniczenia na zasadach określonych w kodeksie granicznym Schengen, będzie dostosowany odpowiednio do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19” – zaznaczono w rozporządzeniu.

Kontrole graniczne w związku z epidemią COViD wprowadzono rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji z 13 marca 2020 r. początkowo na 10 dni, termin ten kilkukrotnie przedłużany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments