Konto bankowe najszybciej otworzysz przez Internet. Zobacz, jakie wybrać

Udostępnij

Wizyta w banku w celu założenia rachunku zajmuje dużo czasu, o który często dzisiaj trudno. Na szczęście w wielu przypadkach ten sposób to już przeżytek. Banki oferują możliwość otwarcia konta bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem jednej z kilku prostych metod. Przeczytaj, jak otworzyć konto przez Internet i która oferta jest najatrakcyjniejsze?

Dlaczego opłaca się założyć konto przez Internet?

konto w bankuDecydując się na założenie rachunku przez Internet, przede wszystkim oszczędzasz czas. Nie musisz odwiedzać placówki i stać w kolejce, ani nawet umawiać się z kurierem na dostarczenie dokumentów. Otwarcie konta on-line jest proste, a z jego funkcji możesz korzystać już po kilkunastu minutach bez dodatkowych formalności.

Dzięki takim rozwiązaniom jak BLIK zapłacisz za zakupy nawet bez karty płatniczej. Pamiętaj jednak, że zanim potwierdzisz w oddziale banku otwarcie rachunku, musisz liczyć się pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi np. ubiegania się o pożyczkę on-line lub maksymalnych kwot przelewów.

Otwieranie rachunku przez Internet to również szansa na zgarnięcie dodatkowej nagrody. Część banków, np. Pekao S.A., premiuje klientów, którzy korzystają z nowoczesnych rozwiązań i przyznaje profity za zakładanie konta bez wychodzenia z domu. Przeczytaj, jakie konto opłaca się otworzyć bez kuriera i jakimi rozwiązaniami najczęściej posługują się banki.

Metoda na selfie

Aby założyć konto na selfie, potrzebujesz telefonu lub tabletu z wbudowanym aparatem fotograficznym oraz dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość, np. dowodu osobistego, karty pobytu lub paszportu.

Za pomocą aparatu wykonujesz zdjęcia twarzy oraz dokumentu. Systemy banku porównują zgodność danych z tymi, które zostały wprowadzone do formularza oraz rysy twarzy ze zdjęciem.

Przelew weryfikacyjny

Ta metoda wymaga autoryzacji nowego konta poprzez wykonanie przelewu na kwotę 1 zł z innego rachunku.

Upewnij się, że dane wprowadzone w formularzu zakładania rachunku oraz te, przypisane do konta, z którego wykonasz przelew, są tożsame. Inaczej system odrzuci twój wniosek – wystarczy nawet drobna rozbieżność. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz mieć rachunek w innym banku.

Wideoweryfikacja

Wideoweryfikacja polega na umówieniu wirtualnego spotkania z pracownikiem banku, który potwierdzi twoją tożsamość podczas rozmowy. Zostaniesz poproszony o okazanie dowodu osobistego (albo paszportu czy karty pobytu), a także odczytanie kodu wysłanego na podany numer telefonu.

To oczywiście nie wszystkie sposoby. Możesz spotkać się też z podpisywaniem umowy za pomocą SMS w systemie Autenti, wykorzystaniem w tym celu e-dowodu i innymi metodami. Zwykle możesz wybierać spośród kilku dostępnych rozwiązań.
Obecnie jedną z najbardziej opłacalnych ofert kont zakładanych on-line ma w swoim portfolio Bank Pekao S.A.

Co wyróżnia Konto Przekorzystne w Pekao S.A?

Otwierając Konto Przekorzystne w Pekao S.A. na selfie, otrzymujesz 50 zł premii na start. Kolejne 150 zł zyskasz, jeśli przez 3 kolejne miesiące spełnisz warunki aktywności.
Wystarczy, że co miesiąc wykonasz minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową przypisaną do konta lub aplikacją PeoPay oraz przynajmniej 1 raz zalogujesz się do PeoPay. Premia w wysokości 50 zł jest wypłacana cyklicznie co miesiąc.

Czy zakładanie rachunku bankowego przez Internet jest bezpieczne?

Każdy z wymienionych wyżej sposobów wymaga od ciebie łączenia się z Internetem. Upewnij się, że korzystasz z bezpiecznych źródeł Wi-Fi. Unikaj sieci publicznych, dostępnych np. w galeriach handlowych lub na lotniskach. Są one podatne na ataki cyberprzestępców.

Do łączenia się z bankiem wybieraj spokojne miejsca, które zapewniają ci prywatność. Najlepiej takie operacje przeprowadzać w domowym zaciszu. Pamiętaj, że w formularzach zawsze podajesz swoje dane osobowe, które nie powinny trafić w niepowołane ręce.
Kiedy ustawiasz hasło do konta, zwróć uwagę, czy aby na pewno jest ono odpowiednio silne i długie. Wykorzystaj przy jego tworzeniu duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne, np. #, $ lub %.

Odkryj nowoczesną bankowość z kontem zakładanym przez Internet. Sprawdź ofertę Pekao S.A. i ciesz się wygodą oraz łatwym zyskiem.

Najnowsze

Zobacz również