Kongres przesłuchał kilku ekspertów ds. blockchaina

169

Podkomisja ds. rolnictwa wysłuchała urzędnika CFTC, profesora prawa, współzałożyciela Chainalysis i Charlesa Hoskinsona, którzy przedstawili swoje poglądy na temat regulacji kryptowalut.

USA chcą regulować kryptowaluty

Przesłuchanie było ważną częścią czwartkowego spotkania w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w sprawie regulacji aktywów cyfrowych. Chociaż przewodniczący podkomisji Komisji Rolnictwa Izby Reprezentantów ds. Giełd Towarów, Energii i Kredytów Sean Maloney stwierdził, że skupi się ona na lukach w nadzorze i regulacji instrumentów pochodnych, dyskusja była bardzo zróżnicowana.

Komitet ds. rolnictwa nadzoruje Komisję ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC), która wraz z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) reguluje rynki finansowe.

Współzałożyciel Chainalysis i dyrektor ds. strategii Jonathan Levin powiedział w swoim zeznaniu, że „przejrzystość rynku kryptowalut zapewnia unikalny wgląd w to, co dzieje się w branży, w tym związane z nią ryzyko”.

Profesor prawa z Georgetown University Christopher Brummer zwrócił uwagę, że prawo  zakłada, że ​​emitenci mają dostęp do informacji, których konsumenci nie mają, podczas gdy blockchain jest przejrzysty, ale trudny do zrozumienia.

Charles Hoskinson, mówił o „sposobie myślenia” i podkreślał znaczenie zasad oraz potrzebę dążenia do „skuteczności nad surowością” na szybko zmieniającym się rynku globalnym. Później wyraził opinię, że żaden regulator nie wykonuje obecnie dobrej pracy z zabezpieczeniami typu Know Your Customer/Anti-Money Laundering.

Gdy uczestnicy spotkania przeszli do bardziej szczegółowych pytań, dyrektor działu nadzoru rynku CFTC, Vincent McGonagle, powiedział, że jego agencja ma doświadczenie w nadzorowaniu rynku kryptowalut. Rynek ten jest obecnie regulowany przez państwowe przepisy dotyczące przesyłania pieniędzy, ale istnieje wiele propozycji przyznania CFC władzy nad nim. Prawo stanowe ma inny cel niż działania CFTC, zauważył McGonagle, a „scentralizowane rozliczanie dodaje warstwę ochrony konsumentów”.

Aktywa cyfrowe są definiowane jako towary, powiedział McGonagle, ale SEC może określić, kiedy są one papierami wartościowymi. Ustalenie momentu, w którym papiery wartościowe są w pełni zdecentralizowane i nie podlegają już nadzorowi SEC, jest jak „rozplątywanie sieci”, kontynuował McGonagle. Dodał, że nie ma prawnego mechanizmu przeniesienia tych towarów z powrotem pod nadzór CFTC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments