Kongres PiS – obietnic wyborczych ciąg dalszy

292

Jarosław Kaczyński chce przegrupować, a przede wszystkim zewrzeć szyki swojej partii przed wyborami. W sobotę 4 czerwca na oficjalnym kongresie organizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość w Markach pod Warszawą omawiane będą przede wszystkim sprawy gospodarcze, co oznacza, że możemy spodziewać się licznych nowych obietnic wyborczych.

Co konkretnie PiS szykuje tym razem? Znamy już pierwsze przecieki:

700 plus zamiast 500 plus?

Najważniejszą obietnicą PiS ma korekta być flagowego programu partii. Konkretnie świadczenie 500 plus, ma zastąpić 700 plus – tak, aby Polacy mieli wrażenie wsparcia od państwa w czasach inflacji i drożyzny.

Z podwyżką świadczenia na dziecko Prawo i Sprawiedliwość najpewniej jednak nie będzie się jednak spieszyło. W sobotę można zatem spodziewać się zapowiedzi, że świadczenie zostanie podniesione, ale dopiero w przyszłym roku.

Przedłużenie rozwiązań tarczy antyinflacyjnej i program osłonowy dla korzystających z węgla

Podczas kongresu PiS możemy oczekiwać także informacji o przedłużeniu do końca 2022 roku rozwiązań tarczy antyinflacyjnej – czyli niższego VAT na żywność, paliwo, prąd i gaz; oraz założeń programu osłonowego dla osób ogrzewających domy węglem.

Więcej urlopu, 14. emerytura co roku i wyższa płaca minimalna

Na kongresie, politycy Prawa i Sprawiedliwości mają pochwalić się również wprowadzeniem dodatkowych urlopów:

  • Specjalnych ojcowskich trwających 9 tygodni
  • Dodatkowych 7 dni wolnych – 5 dni w ramach urlopu wypoczynkowego i 2 dni zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej.

15. emerytura również jest możliwa Senior z taczką pełną pieniędzy otrzymanych w ramach emerytury

Nie jest wykluczone, że w sobotę PiS zdecyduje się na zapewnienie obywateli o wypłacaniu czternastej emerytury co roku, co już wcześniej sugerował premier Mateusz Morawiecki. Mało tego – niektórzy spodziewają się nawet, że zapowiedziana zostanie piętnasta emerytura, jako świadczenie okazjonalne.

2 podwyżki płacy minimalnej w przyszłym roku

Prawo i Sprawiedliwość ma w sobotę również zapowiedzieć dwie podwyżki płacy minimalnej: do początku 2023 roku do 3350 złotych brutto miesięcznie, a po kolejnym pół roku – do 3500 PLN brutto.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments