Komu najlepiej sprzedać mieszkanie? Sprawdzone porady

264
sprzedaż mieszkania

Podobnie jak przy planowaniu zakupu nieruchomości, podejmując decyzję o wystawieniu mieszkania na sprzedaż, należy wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Dzięki temu można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie atrakcyjnej oferty, co zazwyczaj przekłada się na możliwość zarobienia na posiadanej nieruchomości. Przykładem takich działań może być zadbanie o to, aby niewielkim kosztem urządzić bogato wyposażone wyjątkowe mieszkanie, a następnie wszystkie te zalety zamieścić w ogłoszeniu.

sprzedaż mieszkaniaSposobów na to, aby bez problemu i w dobrej cenie sprzedać przestronne mieszkanie lub nawet 1-pokojowe mieszkanie jest oczywiście więcej. Niezależnie więc od tego, czy chcesz wystawić całkowicie urządzone dwupokojowe mieszkanie z rynku wtórnego, czy gotowe do odbioru mieszkanie dwupokojowe w atrakcyjnej części miasta, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami

Od czego zacząć przygotowanie mieszkania na sprzedaż?

Zanim jednak będzie można przystąpić do szukania nowych właścicieli, warto zadbać o kilka rzeczy. Pierwszą jest ocenienie stanu nieruchomości. O ile przy obiektach z rynku pierwotnego nie ma to większego znaczenia, bo każdy potencjalny nabywca zdaje sobie sprawę, w jakim stanie tego typu mieszkanie znajduje się na początku, to inaczej jest z obiektami z rynku wtórnego w centrum miasta. Różnice w standardzie wykończenia i stanie technicznym nieruchomości mogą być ogromne.

Dobrze jest również zawczasu zebrać wszystkie dokumenty (akt własności, umowy z dostawcami mediów, certyfikat energetyczny), a następnie zlecić fachową wycenę mieszkania. Dzięki temu na pewno nie straci się na jego sprzedaży. Dopiero na tym etapie można pomyśleć o zamieszczeniu ogłoszenia na platformie sprzedażowej, np.: https://kazo.pl/mieszkania/torun_torun.

Komu sprzedać bogato wyposażone wyjątkowe mieszkanie?

Dla wielu osób bardzo istotne jest to, komu sprzedadzą swoje mieszkanie. Ma to dla nich znaczenie do tego stopnia, że czasami nawet atrakcyjna oferta od innego chętnego może ich nie przekonać. Komu zatem najlepiej sprzedać mieszkanie? To zależy. Trzeba pamiętać, że czasami określony typ nieruchomości zwyczajnie może być poza zasięgiem (finansowym lub zainteresowań) preferowanego nabywcy. Popularne grupy osób zainteresowanych zakupem mieszkania to najczęściej:

  • inwestorzy – podczas ewentualnych negocjacji warto mieć na uwadze, że mogą to być doświadczeni handlarze,
  • młode pary – w takim przypadku może być trudno uzyskać dobrą cenę, szczególnie jeżeli interesują je najtańsze mieszkania,
  • starsze małżeństwa – tutaj można otrzymać większe pieniądze, ale też trudniej będzie sprzedać im nieruchomość położoną na ostatnim piętrze w budynku bez windy.

Odrębną grupę klientów, którzy często skupują mieszkania, są firmy. Czasami wykorzystują je w celu zapewnienia pracownikom noclegów, a w innych przypadkach decydują się na prowadzenie w nich działalności.

Jak wycenić przestronne mieszkanie?

Samodzielne wycenianie nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż jest o tyle ryzykowne, że można pominąć wiele istotnych czynników wpływających na cenę i przez to nie do szacować wartości mieszkania. Lepiej więc wydać 200-300 złotych i poprosić fachowca o przygotowanie aktualnej wyceny, co można później wykorzystać podczas rozmów z osobami, które będą próbowały negocjować cenę. Taka wycena ułatwi również przygotowanie ogłoszenia na temat mieszkania na sprzedaż, które następnie można opublikować na stronie Kazo, gdzie z pewnością szybko znajdzie się zainteresowanych inwestorów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments