Kolejny tytuł Draw Distance wkrótce dostępny w abonamencie Humble Choice!

Informacja prasowa

549

Autorska produkcja Draw Distance już niedługo będzie dostępna w znanej usłudze abonamentowej popularnego pakietu gier komputerowych – Humble Choice. To efekt podpisanego przez krakowskie studio kontraktu z platformą Humble Bundle. Dostęp do gier w ramach oferty mają użytkownicy serwisu, którzy opłacają miesięczny abonament.

Humble Choice to jedna z najpopularniejszych gamingowych usług abonamentowych na świecie. Współpraca z właścicielem platformy – Humble Bundle – to dla nas doskonała okazja dotarcia do jeszcze większej liczby odbiorców. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasz kolejny autorski tytuł będzie dostępny w abonamencie Humble Choice. Obecnie nie zdradzamy jeszcze o którą grę chodzi i w jakim terminie będzie dostępna, ale na pewno wielu graczy już się domyśla – informuje Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

W okresie 4 września-2 października na platformie Humble Choice gracze mogli nabyć w ramach abonamentu Vampire: The Masquerade – Coteries of New York z portfolio produkcyjnego Draw Distance. Z tego tytułu spółka otrzymała jednorazowe wynagrodzenie.

Zawarcie tej umowy miało widoczny wpływ na wyniki finansowe Draw Distance za trzeci kwartał 2020. Co ważne, dzięki popularności serwisu Humble Bundle i abonamentu Humble Choice udział gry w abonamencie przyczynił się do wzrostu jej popularności i widoczności – aktualnie liczba użytkowników Coteries of New York w samym serwisie Steam przekroczyła 200 tysięcy – komentuje Michał Mielcarek.

W listopadzie Draw Distance opublikowało wyniki za trzeci kwartał br. Od lipca do września spółka wypracowała ponad 0,45 mln zł zysku netto. W tym czasie przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,7 mln zł i były prawie trzykrotnie wyższe w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku. Narastająco, przychody netto spółki przekroczyły 3,5 mln zł i były dwa razy lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2019.

W trzecim kwartale zespół Draw Distance koncentrował się na działaniach produkcyjnych związanych z dwoma nowymi tytułami – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York oraz Serial Cleaners. Pierwszy z nich należy do gatunku visual novel. Gra została osadzona w bogatym uniwersum Vampire: The Masquerade i jest samodzielnym dodatkiem, który pozwala graczom wcielić się w nową protagonistkę i spojrzeć na wydarzenia fabularne zaprezentowane w podstawowej wersji gry z zupełnie nowej perspektywy. Premiery tytułu odbyła się 10 września na platformach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

W czerwcu Draw Distance ogłosiło kontynuację swojej najpopularniejszej produkcji – Serial Cleaner. Pierwsza część trafiła do ponad miliona graczy na wszystkich platformach. – Obecnie pracujemy nad grywalną wersją demonstracyjną, którą jeszcze w tym roku chcemy zaprezentować platform-holderom, wydawcom oraz sklepom. Na podstawie dema przygotujemy także pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę – zapowiada Michał Mielcarek.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji tytułu – Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021. W lipcu Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., w której udzieliło amerykańskiemu producentowi prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych gry na wyłączność. Od września 2016 spółka Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments