Kolejny tytuł Draw Distance wkrótce dostępny w abonamencie Humble Choice!

Informacja prasowa

419

Autorska produkcja Draw Distance już niedługo będzie dostępna w znanej usłudze abonamentowej popularnego pakietu gier komputerowych – Humble Choice. To efekt podpisanego przez krakowskie studio kontraktu z platformą Humble Bundle. Dostęp do gier w ramach oferty mają użytkownicy serwisu, którzy opłacają miesięczny abonament.

Humble Choice to jedna z najpopularniejszych gamingowych usług abonamentowych na świecie. Współpraca z właścicielem platformy – Humble Bundle – to dla nas doskonała okazja dotarcia do jeszcze większej liczby odbiorców. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasz kolejny autorski tytuł będzie dostępny w abonamencie Humble Choice. Obecnie nie zdradzamy jeszcze o którą grę chodzi i w jakim terminie będzie dostępna, ale na pewno wielu graczy już się domyśla – informuje Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

W okresie 4 września-2 października na platformie Humble Choice gracze mogli nabyć w ramach abonamentu Vampire: The Masquerade – Coteries of New York z portfolio produkcyjnego Draw Distance. Z tego tytułu spółka otrzymała jednorazowe wynagrodzenie.

Zawarcie tej umowy miało widoczny wpływ na wyniki finansowe Draw Distance za trzeci kwartał 2020. Co ważne, dzięki popularności serwisu Humble Bundle i abonamentu Humble Choice udział gry w abonamencie przyczynił się do wzrostu jej popularności i widoczności – aktualnie liczba użytkowników Coteries of New York w samym serwisie Steam przekroczyła 200 tysięcy – komentuje Michał Mielcarek.

W listopadzie Draw Distance opublikowało wyniki za trzeci kwartał br. Od lipca do września spółka wypracowała ponad 0,45 mln zł zysku netto. W tym czasie przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,7 mln zł i były prawie trzykrotnie wyższe w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku. Narastająco, przychody netto spółki przekroczyły 3,5 mln zł i były dwa razy lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2019.

W trzecim kwartale zespół Draw Distance koncentrował się na działaniach produkcyjnych związanych z dwoma nowymi tytułami – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York oraz Serial Cleaners. Pierwszy z nich należy do gatunku visual novel. Gra została osadzona w bogatym uniwersum Vampire: The Masquerade i jest samodzielnym dodatkiem, który pozwala graczom wcielić się w nową protagonistkę i spojrzeć na wydarzenia fabularne zaprezentowane w podstawowej wersji gry z zupełnie nowej perspektywy. Premiery tytułu odbyła się 10 września na platformach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

W czerwcu Draw Distance ogłosiło kontynuację swojej najpopularniejszej produkcji – Serial Cleaner. Pierwsza część trafiła do ponad miliona graczy na wszystkich platformach. – Obecnie pracujemy nad grywalną wersją demonstracyjną, którą jeszcze w tym roku chcemy zaprezentować platform-holderom, wydawcom oraz sklepom. Na podstawie dema przygotujemy także pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę – zapowiada Michał Mielcarek.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji tytułu – Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021. W lipcu Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., w której udzieliło amerykańskiemu producentowi prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych gry na wyłączność. Od września 2016 spółka Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Poprzedni artykułAtomic Jelly zapowiada premierę Space Mechanic Simulator w Q1 2021
Następny artykułSpółka Columbus&Farmy zrealizuje kolejne projekty fotowoltaiczne
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments