Kiss przedłuża trasę koncertową o… 100 koncertów

133

Muzycy rockowi nie potrafią chyba pożegnać się ze sceną. Przykładem jest zespół Kiss, który stale przedłuża swoją trasę koncertową. Tym razem muzycy ogłosili, że zagrają w jej ramach jeszcze dodatkowej 100 koncertów.

Kiss wciąż gra koncerty

Jeszcze w kwietniu bieżącego roku Gene Simmons, lider Kiss, mówił w jednym z wywiadów, że jego zespół jest już na końcu swojej pożegnalnej trasy. Zapewniał fanów, że po 2023 roku na pewno nie zobaczą już grupy na żywo. Tyle że muzycy ostatnio zmienili zdanie.

W rozmowie z fińskim portalem Chaoszine, Simmons przyznał, że jego zespół rozważa przedłużenie obecnego tour o aż 100 koncertów.

– Trasa przebiega dobrze, zespół jest w bardzo dobrej formie, każda noc to naprawdę solidny koncert, ekipa jest szczęśliwa, więc zdecydowaliśmy się dodać kolejne 100 miast, zanim naprawdę skończymy z występami. (…) Nie wiem jak długo to wszystko jeszcze potrwa. Każdego dnia dodajemy kolejne rzeczy do naszego pożegnania – mieliśmy przykładowo wyruszyć w tym roku tylko w jeden „KISS Cruise”, ale impreza od razu się wyprzedała, więc zgodnie z żądaniami fanów dodaliśmy drugą odsłonę. To trasa, która nie zatrzyma się dopóki nie nastanie definitywny koniec. Nie planujemy robić żadnych rocznych przerw, a potem wznawiać koncertowania. Jesteśmy w trybie pracy „trasa” i zamierzamy w nim zostać do samego końca. Czy wiem gdzie i kiedy odbędzie się nasz ostatni występ? Nie wiem. Na chwilę obecną bawimy się świetnie podczas koncertów – powiedział.

Wygląda więc na to, że zespół strasząc fanów zakończeniem kariery raczej zapędza ich na kolejne swoje „ostatnie” koncerty, a nie faktycznie myśli o emeryturze.

Maszynka do robienia forsy

Kiss słynie z tego, że jest przede wszystkim dobrze prosperującą firmą. Nie tylko gra spektakularne koncerty, ale sprzedaje przeróżne gadżety ze swoim logiem.

Zespół został założony przez Paula Stanleya i Gene’a Simmonsa na przełomie roku 1972/1973. Ma w swoim repertuarze utwory reprezentujące glam rock, hard rock, heavy metal, rock’n’roll. Pod koniec lat 70. zespół znacząco złagodził klimat granej muzyki, zbliżając się do lekkich klimatów muzyki pop. Od połowy lat 80. zespół powraca do cięższego brzmienia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments