KAS sprzedaje bitcoiny

Udostępnij

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wystawia na licytację bitcoiny. Jak dodaje urząd, to jedna z pierwszych tego typu planowanych licytacji w województwie śląskim.

KAS sprzedaje bitcoiny

7 marca 2023 r. o godz. 10.00 w siedzibie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gliwicach odbędzie się jedna z pierwszych licytacji nietypowej ruchomości. Przedmiotem oferty jest bowiem 0,12728813 bitcoina (BTC). Urząd oszacował wartość „przedmiotu” na 12.703,00 zł. Cena wywoławcza wynosi 9 527,30 zł co stanowi 75 proc. szacowanej wartości kryptowaluty. Ponieważ licytowana ruchomość ma wartość większą niż 10 tys. zł, osoby biorące udział w licytacji będą musiały wpłacić wadium wysokości 10 proc. wartości szacunkowej, czyli 1 270,30 zł.

Specyficzność bitcoina powoduje, że przedmiot licytacji jest wyjątkowy jednak sama licytacja będzie przebiegała w standardowej odsłonie, czyli każdy może w niej wziąć udział po uprzednim wpłaceniu wadium a wygrywa ten kto zapłaci najwięcej

– dodaje urząd.

Osoby zainteresowane licytacją mogą sprawdzić stan ruchomości pod adresem portfela publicznego: 39bAQ2veaXbiT63zhocMdxCij5DzGFLERh

Klucz do portfela publicznego zostanie wydany po wpłacie całej należnej kwoty. Przekazanie klucza nastąpi w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przy ulicy Dubois 16 w obecności pracownika urzędu skarbowego oraz prokuratora.

Szczegóły dotyczące licytacji dostępne na stronie śląskiej KAS w zakładce ogłoszenia.

Nie znane jest pochodzenie bitcoinów, jakie licytuje teraz KAS. Najpewniej kryptowaluty pochodzą z jakiegoś przestępstwa.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również