Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy chce uratować rynek kryptowalut

bitcoin

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy pracuje nad ramami polityki dot. kryptowalut, które ma zamiar sfinalizować do Święta Dziękczynienia. Republikanin skrytykował podejście amerykańskich agencji rządowych, takich jak organ nadzoru papierów wartościowych, polegające na egzekwowaniu przepisów, a nie ich tworzeniu dla nowych rynków. Zapowiedział redukcję trzech czwartych personelu takich organów.

Vivek Ramaswamy idzie na wojnę z urzędami

Kandydat na prezydenta Vivek Ramaswamy opracowuje swoje propozycje ram polityki dot. kryptowalut. Kandydat przyjazny bitcoinowi chce je zaprezentować do Święta Dziękczynienia. Ujawnił swój plan w czwartek na konferencji Messari Mainnet, przyciągając uwagę amerykańskich mediów i członków społeczności BTC. Prawicowy polityk powiedział, że plan jest gotowy w 75%, i poprosił publiczność o opinię.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Republikanin ogłosił swój projekt podczas dyskusji z dyrektorem generalnym Messari, Ryanem Selkisem, który pomaga Ramaswamy’emu w przygotowaniu całości, i potwierdził dotychczasowe postępy poczynione przez jego zespół. Selkis powiedział DL News:

Główny kandydat na prezydenta, który faktycznie ma w pełni ugruntowane stanowisko w sprawie kryptowalut, to jest coś — mam nadzieję, że ludzie zainteresują się Vivekiem i jego kampanią po faktycznym przesłaniu mu pewnych informacji zwrotnych [dot. projektu regulacji].

Jeśli Ramaswamy dotrzyma swojej obietnicy, prawdopodobnie stanie się pierwszym wśród republikańskich kandydatów w wyścigu do Białego Domu, który przedstawi kompleksową propozycję uregulowania rynku aktywów kryptowalutowych w USA.

Co mówią inni?

Co zaś o kryptowalutach mówią inni kandydaci? Donald Trump dał wcześniej jasno do zrozumienia, że „nie jest fanem” BTC. Mimo tego wcześniej wydał kolekcję niewymiennych tokenów (NFT) ze swoim wizerunkiem i zadeklarował, że posiada portfel Ethereum o wartości co najmniej 1 miliona dolarów.

Gubernator Florydy Ron DeSantis, który w większości sondaży wyprzedza Viveka Ramaswamy’ego, obiecał chronić prawa ludzi do używania bitcoinów i zakończyć „wojnę z kryptowalutami”, jaką prowadzi obecny rząd demokratycznego prezydenta Joe Bidena.

Problem w tym, że DeSantis nie opracował jeszcze swojej polityki dot. kryptowalut. Zarówno DeSantis, jak i Ramaswamy sprzeciwiają się jednak planom emisji cyfrowej waluty banku centralnego USA (CBDC), opisując ją jako „zagrożenie dla wolności” w Ameryce.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments