Kaczyński: Szefowie spółek Skarbu Państwa dużo zarabiają!

Jarosław Kaczyński PiS prawo i sprawiedliwość

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w Pruszkowie. W czasie spotkania z wyborcami mówił m.in. o sposobach rządu Zjednoczonej Prawicy na walkę z inflacją. – Zabronimy ludziom kierującym spółkami Skarbu Państwa brania premii – powiedział.

Szefowie spółek Skarbu Państwa dużo zarabiają

Skoncentruję się na sprawach, które najbardziej interesują nasze społeczeństwo. Oczywiście, że Polska musi mieć piękną przyszłość, ale obok czasów spokoju, są też lata kryzysów. Dziś jesteśmy w takim kryzysie – zaczął prezes PiS. – Na granicy mamy wojnę. Mamy kryzys ekonomiczny, mamy kryzys z powodu epidemii. Dlatego można zapytać: jak rząd daje sobie z tym radę? – dodał.

Potem wszedł na tematy stricte gospodarcze.

– Czy mamy schłodzić gospodarkę, zwiększyć bezrobocie, zmniejszyć dochody społeczeństwa i wtedy inflacja się cofnie. My tę metodę odrzuciliśmy. Uznaliśmy, że trzeba działać innymi metodami, delikatniejszymi – powiedział.

Następnie pojawiła się kwestia, która raczej nie ucieszy członków jego partii.

Zabronimy ludziom kierującymi spółkami Skarbu Państwa brania premii. Działamy na wszystkich możliwych frontach, ale tak by nie obciążać społeczeństwa – powiedział prezes PiS.

To jednak, warto to dodać, mocno populistyczne wyzwanie. Widać, że kampania wyborcza już ruszyła.

Pozostając w temacie inflacji, jak przyznał, dziś toczone są rozmowy na linii rząd-banki.

Rozmowy ciągle – nie ukrywam – mało udane, ale my to przeprowadzimy, żeby one oprocentowały wszystkie wkłady, nowe i te stare, przynajmniej na poziomie jakiś 7-8 proc. – powiedział.

Jak dodał, wyższe oprocentowanie wkładów w bankach będzie „zachętą do tego, aby wkładać pieniądze do banków, a nie wyprowadzać pieniądze z banków”. – W konsekwencji ma to oddziaływać na obniżenie inflacji – zauważył.

Ceny prądu

Wszedł też na temat cen prądu.

Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd do każdej rodziny, gospodarstwa domowego, do 2000 KWh był po cenie stałej, w gruncie rzeczy dotychczasowej. Krótko mówiąc – mimo ogromnego wzrostu kosztów paliw, tego wszystkiego co tworzy energię, to jeśli chodzi o tą dość znaczną ilość zużywanego przez rodziny prądu, cena nie będzie zwiększana – oświadczył.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments