Już 22 kwietnia ruszy wiosenna edycja akcji „Zdrowie pod kontrolą” w Avenidzie Poznań

Udostępnij

Już 22 kwietnia ruszy wiosenna edycja akcji "Zdrowie pod kontrolą" w Avenidzie PoznańW centrum handlowym Avenida Poznań rusza wiosenna edycja organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland akcji „Zdrowie pod kontrolą”. To finał Tygodnia Zdrowia, w którym odwiedzający centrum mogą zrobić USG tarczycy lub wykonać badanie glikemii, skorzystać z masażu fizjoterapeutycznego czy przeglądu stomatologicznego, poznają tajniki farmakoterapii, a dzieci spędzą czas na zajęciach w Szpitalu Pluszowego Misia. Akcja rozpocznie się 22 kwietnia o godz. 10:00 i potrwa do godz. 20:00.

Finał Tygodnia Zdrowia w Avenidzie

Tydzień Zdrowia organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, czyli największą w Polsce organizację zrzeszającą studentów uczelni medycznych. Kampania ma na celu prozdrowotną edukację lokalnej społeczności i dostęp do podstawowej diagnostyki medycznej.

Avenida od lat wspiera akcje promujące odpowiedzialny i zdrowy tryb życia, dlatego w naszym centrum postanowiliśmy włączyć się w „Zdrowie pod kontrolą”, by wspólnie z organizatorami uświadamiać, jak ważne jest zdrowie i co zrobić, by cieszyć się nim na co dzień – mówi dyrektor centrum handlowego Avenida Poznań, Katarzyna Korpak.

W ramach akcji w Avenidzie, 22 kwietnia od godz. 10:00 do 20:00, klienci centrum spotkają się ze studentami medycyny, którzy nie tylko podzielą się wiedzą, ale przede wszystkim zaoferują swoją pomoc. Nie braknie punktów edukacyjnych, jak „Ratowanie na Spontanie” z nauką pierwszej pomocy, „Marrow Hero” zachęcającego do oddawania szpiku kostnego, „Remember” dotyczącego profilaktyki nowotworów jąder, czy PinkLips o nowotworach narządów kobiecych.

Odwiedzający będą mieli również możliwość kontroli ciśnienia i badania glikemii w strefie „Serce masz tylko jedno”, w „Zdrowym Żywieniu” dokonają pomiaru masy ciała i analizy jego składu, „Profilaktyka stomatologiczna” zaoferuje przegląd stomatologiczny, a w oddzielnym punkcie będzie można wykonać USG tarczycy. Wizytujący centrum w punkcie „Psychiatria też dla ludzi” wypełnią test przesiewowy na depresję.

Z kolei tajniki recept i farmakoterapii będzie można poznać przy stanowisku „Farmacja w pigułce”. Na miejscu klienci zapoznają się z ofertą usług Narodowego Funduszu Zdrowia. Najmłodsi będą bawili się na zajęciach w specjalnie przygotowanym dla dzieci Szpitalu Pluszowego Misia.

Akcja objęta jest merytorycznym patronatem Konsultanta Krajowego ds. Diabetologii prof. dr hab. Krzysztofa Strojka. Patronat honorowy objęli Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski, NFZ Oddział Poznań, Prezydent Miasta Poznań i Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Najnowsze

Zobacz również