Gdzie państwo nie daje rady, tam przedsiębiorca odnosi sukces. Jerzy Starak kupił 100 respiratorów

810

Jerzy Starak i grupa Polpharma, aby wesprzeć walkę z koronawirusem w Polsce, sfinansowali zakup aż 100 respiratorów. Trafią one teraz do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do poszczególnych placówek.

Starak ratuje system zdrowia

Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność – mówi Starak. – Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe – mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju.

Przedstawił też idee, jaka stoi za jego firmą. – Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków – pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem. W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć – nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: „Ludzie pomagają Ludziom”. Wszystkie ręce na pokład! – dodał.

100 respiratorów

Jak dokładnie ma wyglądać zakup urządzeń? Polpharma podpisała już kontrakty i dokonała zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk trafi do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 – pod koniec przyszłego miesiąca.

Sprzęt ma zostać więc wysłany szpitali w najważniejszym okresie – kiedy będzie na niego największe zapotrzebowanie.

Finalizowane są także negocjacje dotyczące dostawy następnych 10 urządzeń. Sumarycznie więc firma przekaże resortowi aż 100 sztuk. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł.

Pokazuje to jednak smutną prawdę, którą wielu nie potrafi zrozumieć. Państwo – w szczególności na poziomie systemu zdrowia – nie potrafi w pełni samo podołać swoim obowiązkom. Dlatego niezbędna okazuje się tu współpraca z firmami prywatnymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments