Jaki wybrać prezent na Dzień Mamy?

151

Dzień mamyDzień Mamy to bardzo ważny dzień w roku, trzeba o nim pamiętać i odpowiednio go uczcić. Prezent ofiarowany mamie na pewno będzie miłym akcentem pokazującym, że pamiętamy o mamie, że chcemy, aby się cieszyła i w radości przeżywała swoje święto. Warto wcześniej zastanowić się jaki prezent wybrać?

Dzień Mamy w Polsce i na świecie

Dzień Mamy obchodzony jest jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. Jego historia ma bardzo długie korzenie, ponieważ sięga ona czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Wówczas otaczano kultem matki-boginie będące symbolem płodności i urodzaju. Po czasach chrześcijańskich, kiedy odstępowano od czczenia bóstw pogańskich, do zwyczaju tego w postaci niedzieli u matki, powrócono w siedemnastowiecznej Anglii. W czwartą niedzielę postu świętowano w najbliższej katedrze i kościołach.

Dzień ten był wolny od pracy. Mamy obdarowywano kwiatami, słodyczami i podarunkami w zamian za błogosławieństwo rodzicielki. Zwyczaj ten trwał aż do XIX wieku i odrodził się ponownie po II wojnie światowej. Z kolei w Stanach Zjednoczonych od 1858 roku obchodzono Dni Matczynej Pracy, od 1872 roku Dzień Matek dla Pokoju, a w 1905 ustanowiono Dzień Matki. W 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uznał Dzień Matki obchodzony w drugą niedzielę maja jako święto narodowe. Około połowy państw świata również świętuje Dzień Mamy w drugą niedzielę maja. W Polsce Dzień Mamy obchodzimy 26 maja.

Jaki prezent na Dzień Mamy wybrać?

Poszukując idealnego prezentu na Dzień Mamy, warto mieć na względzie, co lubi mama, o czym marzy, co może jej się przydać, czy podarunek jest zgodny z jej gustem, z czego będzie się cieszyć? Na pewno warto kupić mamie kwiaty. Zawsze dobrym wyborem są róże, storczyki czy stokrotki. Możesz kupić kwiaty cięte, np. jedną różę lub cały bukiet kwiatów. Mogą to być małe fiołki, konwalie lub duże gerbery.

Jeżeli wiesz, że mama lubi czytać, zajrzyj do księgarni internetowej i postaw na prezent na Dzień Mamy w postaci książki. Zależy od jej gustu czytelniczego czy wybierzesz kryminał, biografię, czy powieść innego rodzaju, a może album. Książki są zawsze dobrym, sprawdzonym i klasycznym prezentem. Jednym z ulubionych prezentów są także słodycze. Ładna bombonierka ucieszy oko i podniebienie.

Wiele jest prezentów typowo kobiecych, które mogą sprawić mamom dużo przyjemności. Nowa, modna apaszka zawsze przyda się w chłodniejsze wiosenne dni. Dobrym wyborem będzie ulubiony kosmetyk lub perfumy albo kosmetyczka o ładnym designie. Eleganckim prezentem, który możesz sprawić mamie, może być biżuteria np. ładny wisiorek lub broszka czy bransoletka. Także zegarek to doskonały pomysł na prezent zarówno praktyczny i pasujący do wielu stylizacji. Klasycznym podarunkiem jest zawsze portfel lub torebka.

Można też kupić kartę podarunkową do sklepu albo zamówić zabieg relaksujący, zabrać mamę do teatru lub do restauracji. Wszystko zależy od tego, jaki prezent mógłby sprawić jej najwięcej radości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments