Jak założyć konto w Revolut i korzystać z jego zalet?

71
konto Revolut

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo, które już od wielu lat świadczy usługi bankowe dla klientów z różnych sektorów. Wiele osób kojarzy jednak Revolut jako wszechstronną aplikację, która pozwala na dokonywanie szybkich płatności, robienie przelewów, a także wymianę walut. Jak więc można założyć tam konto i rozpocząć aktywne korzystanie?

Jak założyć Revoluta?

Założenie konta w aplikacji jest wyjątkowo proste. Zanim jednak potencjalny użytkownik się na to zdecyduje, powinien dokładnie uświadomić sobie co to jest Revolut? Ta aplikacja, przez jedynie 6 lat swojej działalności, pozyskała ponad 18 milionów klientów z całego świata. Revolut – jednym słowem – pozwala na dokonywanie szeregu operacji bankowych, za pomocą aplikacji, a także fizycznej karty, którą otrzymują użytkownicy. Revolut obsługuje różne waluty, a także umożliwia wykonywanie szybkich transferów, przy minimalnej prowizji. Założenie konta w Revolut nie sprawi najmniejszego problemu. Wystarczy jedynie dostęp do urządzenia z łączem internetowym. Następnie trzeba:

  • przejść na oficjalną stronę internetową bankowości Revolut;
  • wypełnić odpowiedni formularz odnośnie założenia konta – wystarczy podać numer telefonu komórkowego;
  • pobrać aplikację z linku, który dotrze za pośrednictwem wiadomości SMS.

Po pobraniu aplikacji, trzeba będzie jeszcze przejść proces weryfikacyjny i uzupełnić resztę danych jak np. adres zamieszkania, adres e-mail, kod dostępu do elektronicznej bankowości. Cały proces zajmie jedynie kilka chwil.

Ile kosztuje konto w Revolut?

Założenie konta Revolut w pakiecie Standard jest całkowicie bezpłatne. Użytkownik nie ponosi kosztów za jego prowadzenie, a także wykonywane operacje. Pakiet ten umożliwia bezpłatne transfery gotówki za granicę – z wyjątkiem dni weekendowych i wypłat powyżej 800 zł miesięcznie. Jednak Revolut oferuje kilka innych pakietów, które dają szersze możliwości. Wiąże się to już z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Można wyróżnić np.:

  • Revolut Plus – opłata wynosi 14,99 zł za miesiąc;
  • Revolut Premium – opłata wynosi 29,99 zł za miesiąc;
  • Revolut Metal – opłata wynosi 49,99 zł za miesiąc.

Warto pamiętać, że opłaty wykonywanych transferów są również uzależnione od waluty. Jeśli użytkownik dokonuje przelewu w tzw. walucie niestabilnej, wówczas nawet przy pakiecie Standard, będzie pobierana dodatkowa opłata.

Jak długo trzeba czekać na kartę Revolut?

Długość oczekiwania na kartę Revolut uzależniona jest od wybranego sposobu dostawy. Użytkownik może wybrać jej dwa rodzaje: standard oraz express. W pierwszym przypadku, czas oczekiwania na kartę Revolut nie powinien być dłuższy niż 10 dni – uwzględniając jedynie dni robocze. W przypadku wybrania dostawy ekspresowej, czas ten skraca się do 5 dni. Użytkownik może kontrolować status swojej karty w panelu widgetów. Jeśli się one pojawiły, wówczas karta jest w drodze. Jeśli zniknęły, wówczas karta powinna być już dostarczona.

Czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut to innowacyjna platforma bankowa. Może się wydawać, że z uwagi na prostotę założenia konta, a także szeroki zakres operacji możliwych do wykonania, bezpieczeństwo jest kwestią wątpliwą. Niemniej jednak Revolut zadbał o dokładną weryfikację użytkowników, a także o system zabezpieczeń każdego przelewu czy innej operacji finansowej. Revolut nie udostępnia zgromadzonych informacji żadnym instytucjom, a zgromadzone na koncie środki również są odpowiednio zabezpieczone. Podsumowując, korzystanie z Revolut nie wiąże się z żadnym ryzykiem utraty zgromadzonego kapitału.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments