Jak wykorzystać torby papierowe z logo firmy do budowania jej wizerunku?

Udostępnij

Ekologiczne rozwiązania przyświecają obecnie wielu różnym przedsiębiorstwom i instytucjom, które chcą budować swój wizerunek poprzez promowanie przyjaznych środowisku rozwiązań. Jednym z tych rozwiązań jest inwestycja w papierowe torby reklamowe z nadrukiem, które pełnią wiele praktycznych funkcji.

Reklamowe torby papierowe z logo firmy

Ekologiczne torebki papierowe to bardziej estetyczny zamiennik toreb wykonanych z tworzyw sztucznych. Wykonane są najczęściej z papieru białego lub szaro-brązowego, co doskonale wpisuje się w trend wykorzystywania materiałów z recyklingu i minimalistycznej komunikacji wizualnej.

W ofercie rynkowej znajdziemy torebki reklamowe wykonane z różnego rodzaju papieru: od ekologicznego po ozdobny barwiony, z różnymi uchwytami, w różnorodnych kolorach. Dostępnych jest kilka rozmiarów toreb dopasowanych do potrzeb klientów.

Rodzaje uchwytów

Torby papierowe reklamowe mogą zostać wyposażone w elementy ozdobne, takie jak uchwyty, zawieszki czy zdobienia nadrukiem fluorescencyjnym. Uchwyty zwiększają wytrzymałość torebki na obciążenia.

Uchwyty zazwyczaj się wykonane są z białego sznurka poliestrowego albo ze skręcanego sznurka papierowego. Co więcej, sznurek także może być w wybranym kolorze.

Papierowe torby reklamowe – zastosowanie

Papierowe torby reklamowe to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się:

  • w gastronomii,
  • w sklepie z luksusowymi perfumami,
  • u jubilera,
  • podczas targów – jako pakiet powitalny dla klientów i odwiedzających stanowisko,
  • podczas szkoleń i konferencji,
  • jako torebki prezentowe wręczane podczas spotkania biznesowego – elegancka torba papierowa z logiem firmy to świetna oprawa na upominku dla klientów,
  • jako opakowanie na pakiet informacyjny dla inwestorów,
  • jako torby prezentowe wręczane pracownikom i kontrahentom na święta lub jubileusz firmy,

Torby reklamowe z nadrukiem

Torby papierowe z nadrukiem mogą być zaprojektowane w dowolny sposób, dopasowany do rodzaju działalności. Na papierowej torbie możemy umieścić logo firmy, hasło przewodnie, dowolną grafikę w różnych kolorach lub zdjęcia z sesji. Torba papierowa zawierająca nadruk na pewno przyciągnie uwagę przechodniów lub potencjalnych klientów. Wyjątkowe projekty podkreślają charakter każdej firmy i świadczą o jej profesjonalizmie.

Jeśli decydujemy się na ozdobne torby papierowe z nadrukiem, grafika wykonywana jest na już gotowym produkcie. W związku z tym, nie ma możliwości umieszczenia nadruku na całej powierzchni torby. Aczkolwiek, ten sposób pozwala na lepsze i łatwiejsze wyeksponowanie logo, hasła i nazwy firmy.

Jeśli interesuje Cię druk na ciemnym podłożu, wybierz biały poddruk, który wyeksponuje logo lub inną grafikę. Jednak pamiętaj, że w sytuacji, gdy Twoja marka kojarzy się z danym zestawem kolorystycznym, zadbaj o to, aby produkty promocyjne pasowały do charakteru firmy.

Offsetowe torby papierowe z nadrukiem

Ekologiczne torby offsetowe to doskonałe rozwiązanie dla firm, które zarówno cenią wysoką jakość i ekologię, jak i potrzebują białych torebek. Torby papierowe offsetowe tworzone są z papieru offsetowego, co oznacza, że produkty te są niezwykle trwałe, biodegradowalne i przyjazne środowisku.

Powierzchnia tych toreb papierowych nie jest uszlachetniana, ale na życzenie klienta może zostać zadrukowana delikatnym prążkiem.

Jeśli potrzebujesz papierowych toreb do jednorazowego użytku, lepszym wyborem będą torby papierowe nielaminowane, gdyż są ekonomiczniejszą opcją i szybciej ulegają biodegradacji.

Torby reklamowe z papieru typu Kraft

Torba reklamowa wykonana z ekologicznego papieru Kraft idealnie nadaje się do cateringu i gastronomii. Do wyboru są torby w dwóch kolorach: w kolorze białym i szarym.

kobieta trzymająca reklamowe torby laminowane

Laminowane torby reklamowe z nadrukiem

Torby papierowe laminowane to oferta dla klientów oczekujących zwiększonej trwałości opakowania. Laminat sprawia, że papierowe torby odporne są na działanie wilgoci – jest to szczególnie przydatne, gdyż papier po kontakcie z wodą mięknie i zmienia swoją strukturę, a nadruki rozmywają się i blakną. Co więcej, powłoka ta chroni papier także przed rozdarciem, gdyż materiał pokryty folią trudniej rozerwać i pognieść.

Nadruk na torbach laminowanych jest wykonywany za pomocą techniki sitodruku lub offsetu. Laminowanie toreb papierowych może zwiększyć lub zmniejszyć nasycenie kolorów, dzięki czemu można dostosować końcowy produkt do oczekiwań klienta. Ponadto, laminat przedłuża żywotność nadruków na torbach.

Laminowanie może wpłynąć na nasycenie barw, w zależności od rodzaju folii, którą wybierzemy. Folia błyszcząca może zmienić kolor druku na bardziej nasycony, natomiast matowa folia zmniejsza nasycenie koloru.

Torby laminowane są niezwykle eleganckie i są świetnym wyborem dla firm, które planują podczas targów lub konferencji wręczać klientom broszurki z informacjami na temat działalności firmy albo prezenty z logo firmy. Torby papierowe laminowane służą także do pakowania produktów o eleganckim charakterze, w tym perfum, drogich alkoholi, biżuterii czy zegarków. Reklamowe torby laminowane doskonale sprawdzą się jako opakowanie do produktów płynnych w butelkach (np. wino, kosmetyki).

Wytrzymałe, praktyczne i estetyczne opakowanie może być wizytówką, którą potencjalni klienci zapamiętają.

papierowe torby

Torebki papierowe

Torby papierowe z nadrukiem wykonane z najlepszych materiałów to z całą pewnością skuteczne narzędzie marketingowe, które pomaga budować świadomość marki. Raz podarowana torba papierowa może być zauważona przez wiele osób, a jako że jest to produkt wielokrotnego użytku – używany co najmniej 3 razy, to zdecydowanie zwiększa rozpoznawalność marki. Warto zainwestować w taką formę reklamy.

Producent toreb papierowych oferuje pełen proces personalizacji zamówienia na torby papierowe wielokrotnego użytku, w różnych rozmiarach i kolorach. Więcej szczegółów sprawdź na https://www.torby-duet.com.pl

Najnowsze

Zobacz również