Jak wygląda siatka lotniczych połączeń krajowych?

766
lotnicze połączenia krajowe

Większość nas w obrębie kraju podróżuje głównie samochodem, pociągiem, a w niektórych przypadkach busem. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niektóre linie lotnicze oferują ciekawe połączenia krajowe w naprawdę przystępnych cenach. Czy samolot może być alternatywą dla innych środków transportu w obrębie kraju? Jakie linie lotnicze oferują połączenia krajowe i jakie są ceny biletów?

Jakie linie lotnicze oferują połączenia krajowe?

Większość z nas lata samolotem przede wszystkim na wakacje za granicę, ponieważ to jeden z najszybszych sposobów dostania się w bardziej egzotyczne miejsca. Natomiast do podróży krajowych w większości wybieramy samochód lub pociąg. Jednak to nie jest jedyna możliwość. Niektóre linie lotnicze oferują wiele połączeń krajowych, które mogą być ciekawą alternatywą. Zaskakujące jest to, że lot samolotem czasem może wyjść szybciej i taniej niż pozostałe opcje.

lotnicze połączenia krajoweNie wszystkie linie lotnicze, których samoloty możemy zobaczyć na polskich lotniskach, oferują połączenia krajowe. Irlandzkie tanie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie, czyli Ryanair, to jedna z najlepszych opcji, jeżeli chodzi o połączenia krajowe. Przede wszystkim ich oferta jest przystępna cenowo, a połączeń jest naprawdę sporo.

Oczywiście, jeżeli mówimy o liniach lotniczych, które oferują połączenia krajowe w Polsce, to nie może zabraknąć LOT-u. Niestety w przypadku naszych polskich linii lotniczych musimy liczyć się z wyższymi cenami biletów niż w przypadku Ryanair. Jakie właściwie są krajowe połączenia lotnicze? Czy uda nam się z okolicy województwa małopolskiego i śląskiego dotrzeć nad morze samolotem? Z połączeniami nad Bałtyk nie jest tak źle, a wiele z nich jest naprawdę ciekawą alternatywą dla pociągu i samochodu.

Samolotem do Trójmiasta

Gdańsk, Sopot i Gdynia to popularny kierunek wakacyjny części Polek i Polaków. Jest ciekawą opcją dla osób, które nie posiadają auta, ponieważ z wielu miejsc możemy dojechać do Trójmiasta bezpośrednim pociągiem. Niestety nie zawsze podróż koleją jest szybka i komfortowa. Jeżeli jednak zdecydujemy się na najszybsze połączenie przykładowo z Małopolski, często będziemy musieli sporo zapłacić, a czas podróży i tak wyniesie między 5 a 8 godzin. W tej sytuacji ciekawą alternatywą może okazać się lot samolotem. Połączenia krajowe do Gdańska oferuje przede wszystkim Ryanair:

  • Wrocław Starachowice do Gdańsk Rębiechowo — czas podróży 1h 5 min
  • Lublin Świdnik do Gdańsk Rębiechowo — czas podróży 1h 5 min
  • Kraków Balice do Gdańsk Rębiechowo — czas podróży 1h 10 min.

lotnicze połączenia krajoweCeny biletów mogą być naprawdę różne. Wszystko zależy od aktualnej oferty przewoźnika. Zdarzają się jednak wyjątkowe okazje, a lot z poszczególnych miejsc może kosztować jedynie 70 zł. Jeżeli planujemy wypad do Trójmiasta, możemy rozważyć lot samolotem, ponieważ w niektórych przypadkach może wyjść korzystniej, jeżeli chodzi o czas podróży oraz cenę.

Lotnicze połączenia krajowe do Warszawy

Polska stolica oferuje wiele atrakcji, ale jest także kierunkiem licznych podróży biznesowych. Możliwości dotarcia do Warszawy mamy naprawdę sporo. Z różnych stron Polski do stolicy kursują pociągi oraz autobusy. Bez większego problemu możemy dojechać do Warszawy również autem. Jednak w niektórych przypadkach ciekawą alternatywą będzie samolot. W tym przypadku większość połączeń oferują Polskie Linie Lotnicze LOT:

  • lotnicze połączenia krajowePoznań Ławica do Warszawa Chopina — czas podróży 55 min
  • Kraków Balice do Warszawa Chopina — czas podróży 50 min
  • Wrocław Starachowice do Warszawa Chopina — czas podróży 55 min
  • Gdańsk Rębiechowo do Warszawa Chopina — czas podróży 1h.

Polskie Linie Lotnicze mają nieco wyższe ceny niż Ryanair. Zwykle wahają się między 190 zł a niecałe 250 zł. Warto jednak wziąć pod uwagę niezwykle krótki czas lotu, który jest szczególnie cenny w czasie podróży biznesowych.

Zaskakujące połączenia krajowe

Z niektórych miast uruchomione są ciekawe połączenia, które mogą nieco zaskoczyć. Osoby z Wrocławia, które marzą o wycieczce na Mazury, mogą wybrać samolot zamiast auta, pociągu czy busa. Połączenie Wrocław Starachowice do Szczytno Szymany (Olsztyn-Mazury) oferuje Ryanair. Bilety możemy nabyć w fantastycznych cenach, oczywiście w zależności od aktualnej promocji. Natomiast czas podróży wynosi 1h i 5 min.

Innym ciekawym połączeniem jest lot z Kraków Balice do Szczecin Goleniów, który także oferuje Ryanair. W tym przypadku czas podróży wynosi 1h i 15 min. Przelot może wyjść naprawdę tanio, ponieważ zdarzają się promocje, w których bilet wynosi niecałe 70 zł.

Czy samolot to dobra alternatywa dla innych środków transportu?

Większość z nas do podróży w obrębie kraju wybiera pociąg, autobus lub samochód. Jednak lot samolotem może być ciekawą opcją, ponieważ w wielu przypadkach spotkamy się z naprawdę szybką podróżą w korzystnej cenie. Nie wszystkie linie lotnicze, które kojarzymy z podróży zagranicznych, oferują loty w obrębie naszego kraju. Przede wszystkim połączenia krajowe realizują Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

lotnicze połączenia krajoweCiekawą propozycją są loty do Gdańska, które oferuje Ryanair. Ceny i czas podróży są naprawdę atrakcyjne. W zależności od okazji za bilet możemy zapłacić jedynie 70 zł, a czas podróży to mniej więcej godzina. Do Gdańska polecimy z irlandzkimi liniami lotniczymi z Krakowa, Wrocławia oraz Lublina.

W przypadku połączeń krajowych nie brakuje lotów do polskiej stolicy. Loty do Warszawy realizują Polskie Linie Lotnicze LOT, a bilety są nieco droższe. Do stolicy dostaniemy się samolotem z Poznania, Krakowa, Gdańska i Wrocławia. W tym przypadku czas podróży to niecała godzina.

Ciekawe połączenie krajowe Ryanair oferuje mieszkańcom Wrocławia. Mogą oni polecieć na Mazury. Natomiast mieszkańcy Krakowa dostaną się samolotem do Szczecina. W obu przypadkach podróż zajmie trochę ponad godzinę, a bilet można dorwać nawet za niecałe 70 zł.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments