Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?
Happy couple talking with sales manager at the store

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli popularne OC rokrocznie interesuje kolejnych właścicieli pojazdów. Raz na dwanaście miesięcy obowiązuje bowiem ten sam dylemat: jak wybrać dobre ubezpieczenie? O zawarciu obowiązkowej polisy nierzadko decyduje cena, która w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego może być znacząco różna. Jak zawrzeć polisę, która swoimi warunkami będzie w pełni satysfakcjonująca?

Słów kilka o polisie OC

Na wstępie warto wspomnieć, że polisa OC w swoim zakresie nie będzie się różnić. To kwestia ustandaryzowanych minimalnych świadczeń, które ma gwarantować Ubezpieczyciel. Tym samym, zawierając umowę, otrzymuje się pewność świadczenia ochrony do kwoty 5 210 000 euro w przypadku szkody na osobie oraz 1 050 000 euro w przypadku szkody majątkowej. Są to wartości minimalne, które w znacznej mierze są jednocześnie kwotami znajdującymi się na polisie. Dla potrzeb większości kierujących są to kwoty w pełni zaspokajające ewentualne roszczenia w przypadku wystąpienia szkód.

Powyższe sprawia, że polisa OC u poszczególnych Ubezpieczycieli sama w sobie nie będzie niczym się wyróżniać na tle konkurencji. Właśnie dlatego większość z Towarzystw decyduje się na dołączenie dodatkowych produktów, takich jak np. mini assistance, które pozwoli na pomoc drogową w razie wypadku w postaci holowania. Nierzadko jednak jedynym czynnikiem determinującym wybór jest po prostu cena.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC?

Jeśli faktycznie to cena ma główny wpływ na wybór ubezpieczenia, warto skorzystać z porównywarki OC. To sprawdzony i skuteczny sposób, ponieważ poprzez wypełnienie jednego formularza można otrzymać oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych w nadchodzącym roku polisowym. Dzięki tej metodzie od razu porównywana jest cena ochrony, jak i produkty dodatkowe. Ten sposób poleca się również wszystkim tym, którzy chcą znaleźć ubezpieczenia dodatkowe, takie jak AC.

Warto pamiętać, że cena polisy może znacząco się różnić w poszczególnych Towarzystwach. Żeby uniknąć konieczności odpytywania każdego z nich, warto zrobić to z pomocą porównywarki. Po wyborze interesującej oferty wystarczy zawrzeć umowę przez Internet i w wygodny sposób rozwiązać problem znalezienia właściwego ubezpieczenia. Poprzez jednokrotne uzupełnienie formularza można zyskać nie tylko pieniądze (oszczędzając na droższej polisie), ale i czas, który trzeba byłoby poświęcić na zebranie wszystkich ofert. Zdecydowanie warto korzystać z tego typu metod, bo to najprostszy sposób na wypełnienie obowiązku ubezpieczenia pojazdu.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments