Jak odbierane są projekty crypto przez tradycyjny świat finansów?

Udostępnij

W piątym odcinku emitowanego na kanale Blockchain Space [by Comparic] programu CryptoVerse Show Katarzyna Jakubowska z Tokenomia.pro, Maurycy Konopacki – CEO Tubbly i Kamil Puszczyński – Project Leader Nebu rozmawiają o tym jak tradycyjny świat finansów odbiera projekty związane z kryptowalutami.

CryptoVerse Show #5

Jak konferencja Invest Cuffs wypadła w porównaniu z konferencją CryptoVerse?

Obie konferencje znacząco się różniły pod względem publiczności. W przypadku CryptoVerse widownię stanowiła w zasadzie wyłącznie społeczność kryptowalut, która cechowała się rozległą wiedzą na ten temat i zadawała konkretne pytania. Na Invest Cuffs mieliśmy natomiast publiczność z całego szeroko pojętego świata finansów, która raczej zadawała podstawowe pytania dotyczące kryptowalut, społeczności blockchain.

Co jednak bardzo ważne, projekty Tubbly i Nebu na Invest Cuffs odnotowały zainteresowanie ze strony funduszy Venture Capital, którzy byli zainteresowani zainwestowaniem w tokeny projektów, a nie samą inwestycją typu equity. Dlatego pod kątem biznesowym była to bardzo wartościowa konferencja. Co więcej, często zainteresowanie wykazywały fundusze VC, które do tej pory nie były związane z technologią Blockchain.

Czy mamy obecnie nową hossę na kryptowalutach?

Zdecydowanie rynek kryptowalut wygląda obecnie ciekawie, a popytu na tokeny na giełdach nie brakuje. Co więcej, jeśli na Ukrainie dojdzie do zawieszenia broni i wojna się zakończy, to hossa na rynku kryptowalut jeszcze przyspieszy.

Jak do projektów crypto podchodzą osoby z tradycyjnego świata giełdowego, a jak z gamedevu?

Jeden z przedstawicieli banku obecny na Invest Cuffs był zainteresowany projektem Nebu i pytał jak wygląda to rozwiązanie od strony technicznej. W przypadku gamedevu, tym samym projektem zainteresował się jeden game designer – ciekawił go element łączenia grania z technologią Blockchain.

Tubbly reklamuje się jako “Pokemon GO na sieci Blockchain”. Czy projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem?

Zdecydowanie tak. Coraz więcej przedsiębiorców odzywa się z propozycjami promocji. Projekt więc liczy, że uda im się podbić świat, zaczynając od Polski. W perspektywie kilku miesięcy powinny Maurycy Konopacki na pewno zaprosi zainteresowanych do testowania tego projektu.

Jakie trendy dotyczące przyszłości rynku finansowego można było wyczuć na Invest Cuffs?

W pierwszej kolejności trend gamingowy i szeroko związany z kryptowalutami. Praktycznie wszędzie mogliśmy zobaczyć projekty i startupy związane z grami, niezależnie o którym sektorze rynkowym akurat była mowa. Podobnie wyglądała kwestia Blockchain – na wszystkich wystąpieniach odwoływano się do tej technologii.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również